Natalia Wróbel bohaterką Brøndby! Mistrzostwo Danii nadal w zasięgu

Duńskie Brøndby IF nie miało łatwej przeprawy w dzisiejszym starciu ligowym z FC Nordsjælland. Ostatecznie jednak “Dziewczęta z Zachodnich Peryferii” wygrały 1:0, a jedyne trafienie w tym starciu zanotowała Natalia Wróbel.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie ekipy z przedmieść Kopenhagi. Do siatki 19-latka trafiła dokładnie po upływie 33 minut gry. Nasza rodaczka wykorzystała na prawym skrzydle złe ustawienie bocznej obrończyni rywala. Natalia Wróbel dostała celne prostopadłe podanie od Louise Winter, wbiegła w pole karne i uderzyła w kierunku dalszego słupka. Futbolówka po rękach bramkarki gospodyń wpadła do siatki.

Jak się później okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu. Natalia Wróbel na placu gry spędziła 71 minut. Jej miejsce na placu gry zajęła Silje Simonsen.

Brøndby dzisiejszą wygraną zbliżyło się do liderującego HB Køge na zaledwie jeden punkt. Mistrzynie Danii swój mecz 4. kolejki grupy mistrzowskiej rozegrają jednak dopiero jutro. Ich rywalkami będzie trzecia w tabeli Fortuna Hjørring. Ekipa Natalii Wróbel jest już jednak bardzo blisko gry w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Ich przewaga nad wspomnianą Fortuną to bowiem na chwilę obecną aż 16 punktów. Do końca rozgrywek pozostało sześć kolejek.