Nie zabrakło emocji. Górnik wciąż w walce o medale

Przed ciężkim spotkaniem były zawodniczki szczecińskiej Olimpii. Podopieczne Tomasza Bieleckiego walczą o utrzymanie i każdy punkt jest na wagę złota. Dziś mierzyły się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, który wciąż walczy o odzyskanie mistrzostwa.

Lepiej mecz zaczęły gospodynie. Już w czwartej minucie z prawego sektora świetną wrzutką popisała się Roksana Ratajczyk a w polu karnym fenomenalnym uderzeniem z głowy popisała się Oliwia Rapacka i otworzyła wynik. W 38 minucie błąd defensywy Olimpii. W polu karnym faulowana jest jedna z zawodniczek Łęcznej a sędzia bez wahania pokazała na rzut karny. Do piłki podeszła Marcjanna Zawadzka i pewnym strzałem podwyższyła wynik spotkania. Więcej bramek w pierwszej części nie zobaczyliśmy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły szczecinianki, którym nawet udało się trafić do bramki Anny Palińskiej. Lecz gol został zdobyty z pozycji spalonej i sędzia bramki nie uznała. W 63 minucie rozgrywająca świetne zawody Zawadzka zagrała idealne podanie do Macleans Chinonyerem, a ta będąc sam na sam z Radkiewicz strzeliła trzecią bramkę dla Górnika. W 67 minucie Agata Guściora walczyła o piłkę w obronie, lecz interweniowała nieszczęśliwe, czym sprokurowała rzut karny dla Olimpii. Do piłki podeszła Patrycja Michalczyk i pewnie wykorzystała “jedenastkę”. Szczecinianki w 78 minucie zdobyły kontaktową bramkę na 2:3. Natalia Oleszkiewicz wygrała pojedynek z obrończynią, musnęła końcem buta futbolówkę, która minęła Palińską i wtoczyła się do bramki. Więcej się w tym meczu nie wydarzyło. Górnik zaaplikował trzy punkty, a ambitna Olimpia będzie musiała szukać punktów w następnych spotkaniach.