Nigeryjki ogrywają gospodynie turnieju

Nigeryjki sprawił sporą niespodziankę pokonując na Suncorp Stadium reprezentację współgospodarzy Mistrzostw Świata, Australie 3:2.

Dla reprezentacji Australii to miał być prosty do wygrania mecz. 10. w rankingu FIFA Matildas mierzyły się z 40.  Nigeryjkami. Skazane na pożarcie piłkarki z Afryki jednak podjęły godnie rzucone im rękawice.

Od pierwszej minuty trwała zaciekła walka o piłkę. Obie drużyny miały swoje okazje na bramkę, ale ich problemem było wykańczanie akcji. Końcówka pierwszej połowy okazała się być kluczowa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry gola dla gospodyń strzeliła Emily van Egmond.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Nigeryjek, Uchenna Kanu posłała piłkę do siatki w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Z wynikiem 1:1 zawodniczki zeszły na przerwę, jednak nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Nigeryjki pokazały cały swój potencjał, kiedy na murawę weszła liderka drużyny Asisat Ochoala. W 65. minucie po rzucie rożnym Nigeryjki posłały piłkę do siatki z wręcz chirurgiczną precyzją. Strzelczynią była Osinachi Ochale. Kolejny cios Nigeryjki zadały w 72. minucie za sprawą bramki Ochoali, która pokazała dominację jej drużyny w tym meczu.

Australijki stawały na rzęsach, aby wywalczyć bramkę. W ostatnich minutach doliczonego czasu gry w Australijkach zapaliła się do walki. W dziesiątej minucie doliczonego czasu gry swoje winy odkupiła w wielkim stylu Alanna Kennedy kapitalnym golem z rzutu rożnego.

Grupa B – 2.kolejka
Australia – Nigeria 2:3 (1:1)
Egmond 45′, Kennedy 90′ – Kanu 45′, Ohale 65′, Oshoala 72

żółte kartki: Foord – Alozie, Oshoala.

Australia: Arnold – Carpenter, Hunt, Kennedy, Catley – Raso (Chidiac 85′), Cooney-Cross, Gorry, Vine (Polkighorne 82′) – van Egmond, Foord.

Nigeria: Nnadozie – Plumptre (Ogbonna 77′), Demehin, Ohale, Alozie – Ayinde, Ucheibe – Kanu (Ochoala 64′), Payne (Ebi 90′), Ajibade (Echegini 76′) – Onumonu (Okoronkwo 64′).

Następny mecz Australia zagra z Kanadą 31. lipca, a Nigeria z Irlandią  również 31. lipca. Wszystkie mecze można oglądać na Viaplay.