[Niższe Ligi] Wygrana Starych Oborzysk z KA4 Krobia[zdjęcia]

Derby Wielkopolski w 3 lidze kobiet, to nie zwykły ligowy mecz, to coś więcej. Ale zacznijmy od początku.

Sobotnie popołudnie, mimo słonecznego dnia to ziąb i silne arktyczne wiatry. To po pierwsze.
Po drugie, w obu drużynach spore zmiany, większe w ekipie ze Starych Oborzysk. Juna-Trans przed rundą rewanżową dokonała wręcz sensacyjnych transferów. Do ekipy dołączyła Dominika Dewicka, Sandra Lichtenstein, Eliza Ostrowska, a warto nadmienić, że grały tam już Laura Czudzińska, Patrycja Sutkowskiej, Ola Jankowska, czyli generalnie podstawy futsalu UAM Poznań, które są Mistrzyniami Polski. Nie należy zapominać o Karolinie Wlekłej, Dobrosławie Skorupskiej (rodem z KA4 Krobia) Zosi Skrzypek, Asi Ostant, Wiktorii Matyja, Natali Zembroń, Soni Białożyt, Klaudii Mastalerz oraz pozostałych naprawdę dobrych piłkarkach.

W drużynie gospodyń naprawdę mocna zawodniczka jaką jest  Dagmara Grad, z przeszłością Ekstraligową (jeszcze nie w pełni gotowa do wyjścia na murawę)

Wynik jak zwykle weryfikuje murawa, tak było i tym razem.
Pierwsza połowa to ogromna przewaga piłkarek ze Starych Oborzysk, jednak brakowało szczęścia albo precyzji strzeleckich, aby coś wpadło do bramki gospodyń. Warto dodać, iż w pierwszej połowie Dominika Dewicka raczej strasznie zmarzła, gdyż musiała dodatkowo podczas meczu, się rozgrzewać. Tak koleżanki z drużyny oblegały bramkę KA4.

Do przerwy 0:0, po przerwie coś się ruszyło, więcej akcji, to drużyna Juna-Trans nadawała ton grze.
W 60 minucie Wiktoria Matyja zdobywa ładną bramkę i goście wychodzą na prowadzenie. Choć mecz tak naprawdę rozpoczął się w około 75. minuty.

Najpierw Dobrusia Skorupska, będąc na polu bramkowym i mając pustą bramkę, zamiast strzelać… została ostro potraktowana przez obronę gospodyń. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia.

Gra toczyła się dalej, coraz więcej ostrej gry z obu stron i coraz więcej, niestety, ale brzydkiej gry. Już w doliczonym czasie gry bardzo brzydki faul na Patrycji Sutkowskiej. Spore zamieszanie na murawie i sędzia główny musiał robić niczym sędzia w oktagonie. Tematu nie będziemy rozwijać, ale sędziowie winni się zastanowić!

Ostatecznie wolny z około 30 metrów wykonuje Eliza Ostrowska i gol STADIONY ŚWIATA, to warto podkreślić!

Bardzo wymęczona wygrana Juny-Trans, ale zasłużona, Krobia nie potrafiła poważnie zagrozić przyjezdnym, ograniczały się jedynie do “obrony Częstochowy”

Teraz bardzo ważny mecz na szczycie Juna-Trans Stare Oborzyska podejmie – LFA Szczecin