Strona główna Zagranica Hiszpania Nowa zawodniczka zawitała na Camp Nou

Nowa zawodniczka zawitała na Camp Nou

92
0
FCBarcelona/kobiecyfutbol.pl
FCBarcelona/kobiecyfutbol.pl

FC Barcelona zakontraktowała Nurię Rabano z Realu Sociedad. Zawodniczka podpisała dwuletnią umowę z klubem. 23-letnia obrończyni będzie w nowym klubie miała szanse na regularne występy. Z transferu bardzo cieszą się zarówno Joan Laporta (prezydent FC Barcelony) oraz sama Rabano.

Nuria Rabano od 2020 do 2022 roku grała w Realu Sociedad, gdzie z rezerwowej stała się pierwszoplanową zawodniczką. Najlepiej czuje się a lewym skrzydle, gdzie w kluczowych sytuacjach potrafi zachować zimną krew i nie boi się wsadzić głowy, gdzie inne zawodniczki boją się wsadzić nogę. Uznawana jest za wielki talent hiszpańskiej piłki, pomimo wielu zagranicznych ofert wybrała grę na Camp Nou, gdzie obiecano jej regularną grę.

Mimo, iż jeszcze nie zaliczyła debiutu w reprezentacji to zawodniczka nadal ma szanse pojechać mundial w przyszłym roku, ponieważ jeśli Barcelona w pełni wykorzysta jej potencjał to ma szanse mocno rozwinąć skrzydła.

Po pomyślnym przejściu testów medycznych na prezentacji nie ukrywała zadowolenia oraz radości z finalizacji transferu.

Transfer skomentowała w następujący sposób:

„Nowy rozdział…

Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, że ​​tu jestem. Zaprezentowanie się na Camp Nou było imponujące.

Bycie w FC Barcelonie i przeżywanie nowych doświadczeń jest dla mnie bardzo ważnym wyzwaniem. Miejmy nadzieję, że to miły rok i wiele sukcesów.

Chętna do startu i wygrywania tytułów!”

Z tego ruchu jest zadowolony sam Laporta, któremu zależy na utrzymanie światowego poziomu klubu z Camp Nou oraz znalezieniu następczyń odchodzących zawodniczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here