O tej akcji mówi cały świat! Angielki i Australijki zwróciły uwagę na ważny problem

We wtorek zakończyła się trwająca 30 meczów seria spotkań bez porażki w wykonaniu reprezentacji Anglii. Mistrzynie Europy przegrały u siebie 0:2 z Australią. To nie wynik okazał się jednak rzeczą, która zwróciła na to starcie oczy mediów z całego świata.

Szerokim echem odbiła się akcja, w której uczestniczyły obie reprezentacje. Zarówno Angielki, jak i Australijki wybiegły w koszulkach, z których tylko osiem miało na plecach nazwiska. Trzy piłkarki obu drużyn narodowych na swoich trykotach miały jedynie numer. Był to zaplanowany gest związany z kampanią dedykowaną osobom chorym na Alzheimera.

Tego wieczora na koszulce jednej na trzy piłkarki brakuje nazwiska. Oznacza to, że jedna na trzy osoby żyjące obecnie w Wielkiej Brytanii choruje na demencję – mogliśmy przeczytać w mediach społecznościowych angielskiej federacji piłkarskiej.

Nazwisk trzech zawodniczek każdej z ekip zabrakło nie tylko na koszulkach, ale również na grafikach ze składami opublikowanymi przed meczem. Po spotkaniu każdy trykot z samym numerem został wystawiony na aukcję charytatywną, z której dochód zostanie przekazany fundacji Alzheimer’s Society.

Na boisku lepsza okazała się Australia. Matildas objęły prowadzenie w 32. minucie za sprawą bramki Sam Kerr. Gwiazda Chelsea do gola po przerwie dołożyła również asystę przy trafieniu Charlotte Grant. Klubowa koleżanka Kayli Adamek ze szwedzkiego Vittsjö ustaliła tym samym rezultat na 2:0 dla Tony’ego Gustavssona.