[Odwiedzamy ligi niższe] Bez bramek w derbach stolicy

We wczorajszych drugoligowych derbach stolicy Uniwersytet Warszawski zremisował z MUKS Pragą Warszawa 0:0.

W pierwszej połowie zdecydowanie więcej sytuacji wypracowały sobie Akademiczki. W 9’ pierwszą okazję na zdobycie bramki po otrzymaniu piłki od Ady Bartosiewicz miała Angelika Kacalak, ale po jej strzale z woleja piłka minęła bramkę. Kolejną szansę miała w 14’ Maja Rębiś, która uderzała na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, ale jej strzał bez większych problemów obroniła Amelia Garcon po czym Prażanki ruszyły z kontrą. W pobliże pola karnego gospodyń z piłką przedarła się Aleksandra Marciszewska, ale piłka po jej dośrodkowaniu trafiła wprost w rękawice Zuzanny Nikisz. Kolejną groźną sytuację zespół gości miał w 23’, kiedy Natalia Pamięta dogrywała piłkę do Dominiki Dymitrowicz, ale czujna w obronie Marta Pruszczyk nie dopuściła do rozwinięcia akcji we własnym polu karnym. Najbliżej zdobycia bramki w 1. połowie była dwukrotnie Emilia Jarzyna. Pierwszą szansę zawodniczka Uniwersytetu miała w 28’ po otrzymaniu prostopadłego podania, ale bramkarka Pragi, Amelia Garcon, dobrym wyjściem ubiegła napastniczkę i przejęła w ostatniej chwili piłkę. Z kolei w 35’ zawodniczce UW udało się trafić do siatki, jednak gol padł ze spalonego i nie został ostatecznie uznany. Na 2 minuty przed przerwą w dobrej sytuacji znalazła się Zuzanna Maciejewska, która spróbowała strzału z dystansu, ale nie zdołała zaskoczyć Amelii Garcon.

Po przerwie zespół gości zagrał nieco odważniej i przejął inicjatywę w pierwszych minutach drugiej części gry. W 52’ bramkarkę Uniwersytetu strzałem z dystansu próbowała pokonać Dominika Dymitrowicz, a dwie minuty później w sytuacji sam na sam znalazła się Natalia Matuszewska, jednak w obu przypadkach górą była Zuzanna Nikisz. Dużą rolę w defensywie gospodyń odegrała również Agnieszka Gołębiowska, która swoimi odważnymi interwencjami nieraz przerwała akcję ofensywną Pragi. Od 60’ gospodynie zaczęły stopniowo odzyskiwać przewagę na boisku. Chwilę po pojawieniu się na placu gry dobrą sytuację miała Aleksandra Pindelska, której strzał trafił w słupek. Parę minut później dobrą próbę z dystansu oddała Emilia Jarzyna, której i tym razem niewiele zabrakło do zdobycia bramki, ale piłka odbiła się od poprzeczki i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.