[Odwiedzamy ligi niższe] Derby na remis

Trzecioligowe derby pomiędzy LFA Szczecin a Błękitnymi Stargard zakończyły się remisem. Kibice zgromadzeni na stadionie na brak emocji nie mogli narzekać, gdyż już w 29 sekundzie  Aneta Krus otworzyła wynik spotkania.

“Derby zakończyły się remisem. Szanujemy jeden wywalczony punkcik, mimo iż czujemy niedosyt.
Mecz mógł się skończyć zupełnie inaczej. Zaczęłyśmy bardzo dobrze i już na samym początku spotkania bramkę dla Błękitnych zdobywa nasza pani kapitan Aneta Krus. Przez pierwszą połowę tempo spotkania było wysokie, żadna z drużyn nie odpuszczała i walczyła o każdą piłkę. Miałyśmy mnóstwo sytuacji bramkowych jednak żadna z nich nie zamieniła się na bramkę.. pod koniec pierwszej połowy tracimy naszą przewagę, a drużyna ze Szczecina doprowadza do remisu. Początek drugiej połowy również nie był dla nas dobry, a po stałym fragmencie gry tracimy bramkę i przegrywamy 2:1. Po ciężkiej pogoni dopiero w doliczonym czasie gry doprowadziliśmy do remisu, a na listę strzelczyń wpisuję się Klaudia Korgiel “podsumował przedstawiciel klubu Błękitni Stargard.

” Mecz ze Stargardem od początku źle się dla nas ułożył, straciliśmy bramkę w pierwszej minucie i musieliśmy gonić wynik przebijać się przez dobrze i agresywnie grającą obronę drużyny Błękitnych. Do przerwy jednak znajdujemy sposób zdobywamy bramkę i do szatni schodzimy remisując. Od początku drugiej połowy mocno nacieramy na przeciwnika co w efekcie przynosi nam kolejna bramkę i prowadzenie w spotkaniu. Niestety w doliczonym czasie gry tracimy bramkę i mecz kończy się remisem. Jesteśmy źli ze nie zdobywamy kompletu punktów, ale doceniamy ten jeden a już nie możemy się doczekać najbliższej środy, gdzie będziemy ponownie mieli okazje zagrać z drużyną ze Stargardu w finale PP na szczeblu województwa i tam zwyciężyć.” skomentował Paweł Osuch trener LFA.

Z redakcyjnego obowiązku przypominamy, że w najbliższą środę 6.10 odbędzie się finał Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego w którym spotkają się LFA z Błękitnymi.

3. Liga, grupa 2 – 6. kolejka
LFA Szczecin – Błękitni Stargard 2:2(1:1)