Wielkopolska 4 liga
Drużyna/klub AZS PWSZ Konin oto krótki bilans po VI kolejkach sezonu 2021/22, na tym poziomie rozgrywek!

1 kolejka
AZS PWSZ Konin – UAM Poznań 0:5
“Widowisko”przerwane po 20 minutach meczu, powodem zdekompletowanie składu gospodyń które wystawiły ..7 zawodniczek !

2 kolejka
Mecz Warta Poznań – AZS PWSZ Konin mecz odwołany, przełożony na inny termin!

3 kolejka
AZS PWSZ Konin – Lipno Stęszew 0:25 ! Gospodarze wystawiają 8 zawodniczek na mecz !

4 kolejka
Ostrovia II Ostrów Wlkp. – AZS PWSZ Konin mecz odwołany, przełożony na inny termin!

5 kolejka
AZS PWSZ Konin – Grom Wolsztyn 0:17 ! Gospodynie tym razem wystawiają “aż” 10 zawodniczek !

6 kolejka
AZS PWSZ Konin – Kania Gostyń 0:5 Gospodynie ponownie wystawiają “aż” 10 zawodniczek !
Tu mała uwaga. Kania Gostyń to nowy i młody klub na mapie piłki nożnej kobiet ale do każdego meczu podchodzą bardzo poważnie.
Do Konina przyjechały 18 osobowym składem. Ich wygrana to pierwsze bramki i pierwsze punkty w rozgrywkach !

Pytanie – Jak to jest że do rozgrywek dopuszczono klub który nie dysponuje nawet meczową “11” ?

Coraz częściej słychać wypowiedzi iż takie podejście AZS PWSZ Konin do rozgrywek to nic innego jak zwykły brak szacunku dla przeciwniczek!
Drużyny wybierające się na mecz do Konina, muszą zorganizować swój prywatny/zawodowy czas ( to nie zawodowe piłkarki) opłacić przejazd!
No i po przejechaniu wielu kilometrów spotykają ich takie kwiatki !
Pytani o taki stan rzeczy, trenerzy/działacze innych klubów, nie znajdują słów aby to skomentować.
Wszyscy oni mówią wręcz, może przytrafić się taki mecz że brak pełnego składu meczowego, ale skoro to “norma” to nie ma racji bytu taki klub!

Ponawiam pytanie – O co chodzi ?

ps. dorobek ligowy AZS PWSZ Konin.  Po 6 kolejkach rozegrane cztery mecze!  Zero wygranych, zero remisów, zero punktów, zero zdobytych bramek ale 52 stracone !!!

ps2.może władze klubu mają coś do powiedzenia? Multum ludzi było by wdzięczna za odpowiedź !

ps3. Władze Związkowe przy Warmińskiej w stolicy wielkopolski, chyba czas się obudzić !