[Odwiedzamy Ligi Niższe] Lech/UAM zwycięski w Gdańsku

Walczący o awans do II ligi poznański Lech/UAM nie odpuszcza i cały czas liczy się w walce o wyższą ligę. Tym razem w pokonanym polu pozostawił Lechię Gdańsk.

Mecz zaczął się od ataków gospodyń, i to właśnie Lechia mogła objąć prowadzenie już w 3. minucie. Na przeszkodzie stanęła poprzeczka. A że niewykorzystane okazje lubią się mścić, to w dziesiątej minucie po zagraniu ręką w polu karnym na gola zamieniła Maja Kuleczka.

Strata bramki podziała mobilizująco na piłkarki z Gdańska, ale to Laskowska wychodziła obronną ręką. Zresztą Palacios równie dobrze broniła tego dnia. Pierwszą połowę kibice zakończyli, oglądając tylko jedną bramkę, prawdziwy worek z golami rozwiązał się w drugich czterdziestu pięciu minutach.

W 50 minucie strzałem w długi róg na gola zamieniła

Lechia ewidentnie nie potrafiła tego dnia znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Lecha. Ale wtedy z pomocą przyszła… poprzeczka. Strzał Moniki Formelii odbija się od poprzeczki, spada pod nogi Zuzanny Łachinowicz, i tej nie pozostało nic innego jak zdobyć bramkę.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania Lech podwyższył wynik meczu na 3:1, ale tą przewagą cieszył się kilkanaście sekund. Dobre dogranie do Łachinowicz i w 81. minucie Lechia nadal pozostaje w grze.

Walczące piłkarki  Lecha w 89. minucie  przypieczętowały zwycięstwo w tym meczu. Perfekcyjny strzał z rzutu wolnego wykonała Maja Kuleczka, zdobywając tego dnia drugą bramkę meczu.

Po meczu dla klubowej strony trenerka Alicja Zając zachwalała swoje piłkarki na tle grających fizycznie gdańszczanek: “To nasze najlepsze spotkanie w tym systemie gry. To był mecz walki, bo Lechia grała mocno fizycznie, ale w środku dominowałyśmy nad nimi. Niewykorzystane sytuacje, może trochę braku jakości w uderzeniu, bramkarka z Gdańska spisywała się świetnie i wybroniła kilka naszych sytuacji. To było jednak dobre spotkanie. Podobało mi się, że drużyna nie zrażała się po stracie goli, a dalej dążyła do zdobycia kolejnych bramek, bo chciałyśmy grać ofensywnie. Cieszymy się z tego zwycięstwa, wracamy do Poznania z trzema punktami, teraz przed nami Majówka, a potem tak naprawdę startujemy dla nas z sezonem”

W tabeli Lech/UAM ustępuje LZS Stare Oborzyska. Ma trzy punkty mniej, ale także rozegrane jedno spotkanie mniej. Na trzeciej pozycji plasuje sie LFA Szczecin z 30 oczkami.