[Odwiedzamy ligi niższe] Podział punktów w Warszawie

W dzisiejszym spotkaniu II ligi kobiet zmierzyły się ze sobą zespoły z dołu tabeli grupy północnej – znajdujący się w strefie spadkowej Uniwersytet Warszawski podejmował u siebie zajmujący lokatę o jedno oczko wyżej GSS Grodzisk Wielkopolski. Mecz zakończył się remisem 1:1, z którego żadna ze stron nie była usatysfakcjonowana.

Pierwszą część spotkania zdominowały Akademiczki. W 16’ gospodyniom udało się objąć prowadzenie po strzale Angeliki Kacalak. Zawodniczka Uniwersytetu miała kolejną szansę w 24’ by dorzucić kolejne trafienie, ale tym razem po uderzeniu piłka objęła parabolę, dzięki której Emilia Janeda nie miała problemów w obronie. W końcówce pierwszej połowy gospodynie miały jeszcze dwukrotnie okazję na podwyższenie prowadzenia. Najpierw po akcji z lewego skrzydła strzał na bramkę oddała Kornelia Bińczyk, ale po raz kolejny skutecznie interweniowała Emilia Janeda. Po chwili dośrodkowanie Agnieszki Gołębiowskej próbowała wykorzystać Maja Rębiś, ale zdołała jedynie wślizgiem skierować piłkę do bramki co nie sprawiło kłopotów golkiperce gości. W ostatniej minucie szansę na zdobycie bramki wyrównującej miała Sylwia Marek, ale po jej strzale piłka minęła bramkę.

Druga połowa nie była już tak jednostronna, choć na samym jej początku nadal przeważały zawodniczki Uniwersytetu. Chwilę po wznowieniu gry Agnieszka Gołębiowska była bliska podwyższenia prowadzenia, ale po jej strzale piłka trafiła w słupek. W 55’ kolejną szansę stworzyła Anita Sikora, która dograła piłkę do Kornelii Bińczyk, ale strzał zawodniczki był niecelny. Z upływem czasu zespół z Grodziska Wielkopolskiego zaczynał coraz lepiej radzić sobie w obronie. W 67’ dość obiecujące podanie do Aleksandry Pindelskiej zdołała przeciąć Katarzyna Zajączkowska, a po chwili w kolejnej akcji Uniwersytetu dogranie do wychodzącej sam na sam Oliwii Wierzbickiej przechwyciła Karolina Kowalska. W 77’ niewiele zabrakło Joannie Walkowiak do zdobycia bramki wyrównującej po tym, jak piłka po jej strzale przeleciała tuż nad poprzeczką. Bramkę na 1:1 udało się zdobyć minutę później Sylwii Marek. Po stracie bramki do ataku ponownie ruszyły Akademiczki. W 83’ po dograniu Aleksandry Pindelskiej okazję na bramkę miała Oliwia Wierzbicka, ale źle trafiła w piłkę, która przeleciała nad bramką. Ostatnią szansę w samej końcówce miała Kornelia Bińczyk, jednak jej strzał był zbyt lekki i piłkę pewnie wyłapała Emilia Janeda.

Uniwersytet Warszawski zajmujący przedostatnią lokatę wciąż traci 1 punkt do wyprzedzającego go Grodziska Wielkopolskiego, zachowując jednocześnie przewagę 2 punktów nad ostatnim Raszynem. Wszystkim trzem zespołom pozostało jeszcze 5 spotkań do rozegrania.