[Odwiedzamy Ligi Niższe] Respekt ogrywa AZS UW czterema golami

Respekt Myślenice pokonując 4-0 (2-0) AZS UW Warszawa zapewnił sobie drugie miejsce na finiszu rozgrywek II ligi wschodniej. Awans tydzień wcześniej przypieczętowała Ząbkovia. Do III ligi spadły ekipy Włókniarza Białystok i Rysów Bukowina Tatrzańska.

Piłkarki z Myślenic doskonale zdawały sobie sprawę z wagi tego meczu i momentalnie ruszyły do ataku. W 3 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierowała Maria Dziadkowiec i miejscowym grało się dużo spokojniej. Tym bardziej, że piłkarki ze stolicy nie przejawiały wielkiej ochoty do ataku i tylko raz w pierwszej połowie poważnie zagroziły bramce rywalek, ale na posterunku była Angelika Socha. Zresztą chwilę później n uderzenie z dystansu zdecydowała się Natalia Topa i Respekt miał dwie bramki przewagi. Mecz powinien zostać rozstrzygnięty w pierwszej połowie, dobrze grała Aleksandra Misiura, seryjnie piłki w pole karne wrzucała Dziadkowiec, ale Natalia Mikuła nie dawała się zaskoczyć.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od gola dla miejscowych. Dla tej bramki warto było się jednak wybrać na stadion, bowiem Zuzanna Węglarz uderzyła z 20 metrów w samo okienko. Kilka minut później piłkę głową do siatki skierowała Mariola Stojeba i stało się jasne, że AZS UW już się nie podniesie. Trener Respektu Przemysław Senderski dał szanse zmienniczkom i choć jego podopieczne miały jeszcze kilka okazji, to wynik nie uległ zmianie.

Respekt Myślenice – AZS UW Warszawa 4-0 (2-0)
Dziadkowiec 3, N. Topa 36, Węglarz 48, Stojeba 54.

Respekt: Socha – Stojeba, K. Topa, Kuchta, M. Topa – Misiura, Jurka, Węglarz, N. Topa, Dziadkowiec – Rypel oraz Szymoniak, Dyduła, Kasprzycka, Bobowska, Kornaś.
AZS UW: Mikuła – Wasiak, Żbikowska, Przybyłkowicz, Sikora, Rebiś, Jasik, Gołębiowska, Fandrejewska, Jarzyna, Bińczyk oraz Kołacińska, Maciejewska, Pindelska.