[Odwiedzamy Ligi Niższe] Wisła Brzeźnica w blasku złota

Po raz kolejny piłkarska drużyn Wisły Brzeźnica (powiat wadowicki, woj. małopolskie) stanęła na najwyższym stopniu podium. Niedawno pisaliśmy o sukcesach trenera Andrzeja Żądły TUTAJ. Teraz dołożył kolejny sukces

Tym razem podopieczne trenera Żądły triumfowały w finale Ogólnopolskiego Turnieju Dziewcząt “Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Finałowy turniej rozegrano w Reńskiej Wsi z udziałem dziesięciu najlepszych drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Imprezę zorganizowano w Ramach mistrzostw Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Dziewczęta z Brzeźnicy pokonały wszystkie drużyny, kolejno:  Piastunki Gliwice 1-0, Zielonych Rakoszyce 1-0, Team Suchowicz 71, Polonią Środa Wielkopolska 3-1, Olimpico Malbork 6-0 i w finale ponownie Polonię 3-1. Trzecie miejsce zajęło KSP Kielce, a kolejne: Olimpico Malbork, Team Suchowicz Wólka Panieńska, Rolnik Głogówek, UKS Zduny, Piastunki Gliwice, SMS Kurzetnik oraz Zieloni Rakoszyce. Beata Pietrzyk z KSP Kielce zdobyła najwięcej, bo 20 bramek w zawodach.

autor: Paweł Panuś