Oficjalnie: Aleksandra Rompa w Ekstralidze!

Potwierdziły się informacje, które przekazywaliśmy w ubiegłym tygodniu. Aleksandra Rompa po 3,5-letniej przygodzie w zagranicznych zespołach postanowiła wrócić do Polski, wiążąc się kontraktem z AP Lotos Gdańsk.

78-krotna reprezentantka Polski podpisała z beniaminkiem Ekstraligi umowę do końca sezonu. Na półmetku rozgrywek APLG plasuje się na 10. miejscu w tabeli z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową.

Jesienią Rompa występowała w norweskim Klepp IL, notując w tamtejszej ekstraklasie 12 spotkań – Nie brałam już pod uwagę klubu zagranicznego. Wracając do Polski, mogę sama przekonać się o zmianach, jakie zaszły w piłce klubowej podczas mojego pobytu we Włoszech i Norwegii oraz lepiej poznać potrzeby i trudności, z jakimi zmagają się młode piłkarki. Wracam do ojczyzny, aby pomóc w promocji piłki kobiecej, rozgrywek Ekstraligi oraz przekonać młode zawodniczki, że mając marzenia o grze w czołowych klubach europejskich, można je zrealizować pod warunkiem ciężkiej pracy i odrobiny szczęścia. Mam też dla nich kilka wskazówek, które zwiększą szanse na ich rozwój oraz lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym – powiedziała 29-letnia prawa obrończyni w rozmowie z portalem “Łączy nas piłka”.

 

fot. Paula Duda/Łączy nas piłka

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska
NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Dodaj komenntarz