fbpx

Oficjalnie: Mitech Żywiec nie zagra w Ekstralidze!

Zgodnie z przekazywanymi przez nas wcześniej informacjami, Mitech Żywiec nie wystąpi w przyszłym sezonie Ekstraligi. Zespół z województwa śląskiego potwierdził te doniesienia w wydanym dzisiaj oficjalnym komunikacie zarządu.

Powodem takiej decyzji jest brak możliwości spełnienia warunków licencyjnych niezbędnych do gry na najwyższym szczeblu. Niedawno bowiem do klubu wpłynął raport komisji licencyjnej PZPN, negatywnie oceniający stadion TS Czarni-Góral przy ulicy Tetmajera w Żywcu – Po 11 latach nieprzerwalnej gry w rozgrywkach na najwyższym poziomie piłki nożnej kobiet, jako klub amatorski, zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z tego szczebla rozgrywek ze względu na powyższe. W związku z tym, TS Mitech zgłosi do rozgrywek na szczeblu ŚlZPN trzy drużyny: seniorki oraz dwie drużyny grup młodzieżowych – czytamy w dzisiejszym oświadczeniu zarządu Mitechu.

Wobec oficjalnego wycofania się klubu z Żywca z Ekstraligi, a także rezygnacji AZS PWSZ Wałbrzych, która wydaje się kwestią czasu, na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego utrzymają się obaj nominalni spadkowicze – KKP Bydgoszcz oraz Rolnik Biedrzychowice Głogówek. To z kolei spowoduje utrzymanie się na szczeblu I ligi Pragi Warszawa oraz SWD Wodzisław Śląski.

 

fot. facebook.com/GKSGornikLecznaKobiet

Other Articles

EkstraligaI ligaNewsyPolska
I ligaNewsyPolska

Leave a Reply