fbpx

Olimpia Szczecin zapowiada kolejne wzmocnienia

Olimpia Szczecin obecny sezon zakończyła na ósmym miejscu w tabeli Ekstraligi. Klub niedawno ogłosił już dwa letnie wzmocnienia, lecz w ekipie z województwa zachodniopomorskiego zapowiadają jeszcze trzy kolejne transfery.

Jak dotąd drużynę prowadzoną przez Adama Gołubowskiego wzmocniły na nowe rozgrywki dwie zawodniczki występujące dotychczas w AZS PWSZ Wałbrzych – pomocniczka Monika Kędzierska oraz bramkarka Natalia Piątek. W przyszłym sezonie olimpijki będą musiały sobie radzić natomiast bez swojej czołowej piłkarki i dotychczasowej kapitan drużyny, Roksany Ratajczyk. Utalentowana napastniczka została bowiem piłkarką Górnika Łęczna. To właśnie atak będzie więc najprawdopodobniej w pierwszej kolejności wymagał wzmocnienia. Olimpia od kilku miesięcy testuje zresztą napastniczkę grającą w reprezentacji Kamerunu, której personalia nie są jeszcze znane. Nie została także podana informacja odnośnie przyszłości tej czarnoskórej snajperki, która od zimy trenowała w Szczecinie. Więcej na jej temat pisaliśmy TUTAJ.

Mimo iż liga nie została dokończona, a pandemia miała na ten fakt negatywny wpływ, dziewczyny trenowały cały czas. Wpierw indywidualnie, następnie w małej grupie, aż w końcu w całym zespole. Okres oczekiwania na to co się wydarzy mocno obciążył nas psychicznie. Dlatego przerwa jest bardzo ważna i będzie ona dłuższa niż zwykle. Wracamy do treningów indywidualnych od 1 lipca. Dziewczyny będą miały rozpisane plany do realizacji. Natomiast treningi drużynowe zaczniemy od 12 lipca. W okresie do 21 lipca trenować będziemy dwa razy dziennie. W okresie przygotowawczym planujemy rozegrać 5 spotkań towarzyskich. Treningi rozpocznie szeroka kadra zawodniczek, z której część będzie przesunięta w sierpniu do drugiej drużyny. Sezon 2020/2021 ma być kolejnym krokiem do przodu i chcemy stworzyć taki system, aby zespół rezerw ściśle współpracował z pierwszą drużyną, tak abym mógł w każdej chwili jako pierwszy trener kogoś przesunąć do grania nie martwiąc się o przygotowanie motoryczne czy techniczne zawodniczki. Bardzo ważne dla mnie jest, aby każda zawodniczka zachowała rytm meczowy. Cały czas pracujemy nad transferami. Chcę pozyskać jeszcze trzy zawodniczki – zdradził plany szczecińskiego klubu na najbliższą przyszłość trener Adam Gołubowski cytowany w tym tygodniu przez klubowy fanpage na Facebooku.

Nowy sezon Ekstraligi ruszy w weekend 8-9 sierpnia. Rywalizację w następnej edycji Pucharu Polski drużyny z najwyższego szczebla rozpoczną natomiast 4 listopada.

 

fot. gksgornik.leczna.pl

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply