fbpx

Olympique Lyon ponownie zawita do Polski!

W ostatnich latach Olympique Lyon – mistrzynie Francji oraz triumfatorki ostatniej edycji Champions League dwukrotnie miał okazję zawitać do naszego kraju, mierząc się w 1/16 Ligi Mistrzyń z Medykiem Konin. Najlepszy klub Europy ponownie odwiedzi nasz kraj, tym razem z okazji meczu sparingowego.

Według informacji „Kuriera Lubelskiego” OL w związku z panującą we Francji epidemią koronawirusa, przygotowania do nowego sezonu chce odbyć w naszym kraju. Z tego też powodu Francuzi zaproponowali rozegranie sparingu mistrzyniom Polski, Górnikowi Łęczna. Co więcej, możliwy jest również mecz towarzyski z innym przedstawicielem Ekstraligi, jak choćby Medyk Konin, lecz priorytetem ma być pojedynek z ekipą z Lubelszczyzny.

Nieoficjalnie mówi się, że sparing Górnika z najlepszą kobiecą ekipą Europy ostatnich lat miałby odbyć się 17 lipca.

Jak dotąd mistrzynie Francji dwukrotnie pojawiły się się w Polsce przy okazji meczu UEFA Women’s Champions League. W obu przypadkach czołowe piłkarki świata miała okazję podziwiać publiczność w Koninie. 8 października 2015 Medyk przegrał z OL 0:6, natomiast niemal dokładnie dwa lata później na Stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego ekipa z Francji triumfowała 5:0. Kilka miesięcy po obu tych meczach Olympique Lyon kończył sezon z triumfem w Lidze Mistrzyń.

 

fot. ol.fr

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply