“OOM” 2022 – dzień trzeci, Śląsk i Mazowsze w finale!

Znamy ostateczne rozstrzygnięcia w fazie grupowej Ogólnopolskiej Olimpiady. Przeczytajcie szczegółową relację z poniedziałku.

Śląski ZPN – Pomorski ZPN 2:0

W pierwszym spotkaniu obyło się bez zaskoczenia. Drużyna Śląskiego Związku Piłki Nożnej pewnie wygrała spotkanie. Zawodniczki z południowej Polski zdetronizowały grupę A, w której nie straciły ani jednej bramki, strzelając przy tym aż 10. Strzelanie w meczu grupowym rozpoczęła w doliczonym czasie gry do drugiej połowy Michalina Czakańska. Po przerwie ujrzeliśmy jeszcze jedno trafienie, której autorką była Natalia Kawulka, dzięki czemu reprezentacja Śląska z dorobkiem 9 punktów deklasuję grupę.

Wielkopolski ZPN – Łódzki ZPN 3:0

Równoległe rozgrywany był również pojedynek Wielkopolskiego ZPN-u z kadrą województwa łódzkiego. Podopieczne trener Alicji Zając na zakończenie osłodziły sobie nieco ten gorzki turniej, wygrywając trzema bramkami. Dwa trafienia zaliczyła kapitan wielkopolskiego zespołu, Julia Przybył, a jeden gol dołożyła również Dominika Hopa, dzięki czemu kadra Wielkopolski na pewno wyjedzie z turnieju z podniesionymi głowami.

Kujawsko-Pomorski ZPN – Podkarpacki ZPN 0:4

W grupie B rozegrany został również pojedynek Kujawsko-Pomorskiego ZPN-u z kadrą Podkarpacia. W tym spotkaniu strzelały tylko zawodniczki Podkarpackiego ZPN-u. Dokładnie autorkami bramek były: Daria Cwynar, Amelia Cedzidło, Weronika Wasilewska, Patrycja Wołowiec. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu reprezentacja Podkarpacia zajęła 3. lokatę w grupie.

Mazowiecki ZPN – Dolnośląski ZPN 3:2

Drugim meczem o wejście do finału było starcie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej z kadrą Dolnego Śląska. Pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki reprezentacji Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej za sprawą Małgorzaty Rogus. Na 0:2 w 33. minucie podwyższyła Natalia Witkowska, natomiast już po kolejnej minucie piłkarki z Mazowsza złapały kontakt. Bramkę kontaktową zdobyła Gabriela Jankiewicz. Dalej strzelały już tylko mazowiecki zawodniczki. 54. minuta to gol autorstwa Mai Kałun, za to w ostatniej akcji meczu Mazowiecki ZPN zdobył gola na wagę trzech punktów, której autorką była Lena Marczak.

W finale zobaczymy starcie Mazowieckiego ZPN-u z kadrą województwa śląskiego, natomiast o 3. miejsce zagra Pomorski Związek Piłki Nożnej z kadrą Dolnego Śląska. Następne spotkania odbędą się w środę, 6 lipca.