“OOM” – dzień pierwszy, Śląskie na inaugurację wysoko wygrywa

Za nami pierwszy dzień zmagań w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowy Małopolska 2022. Jest pierwsza niespodzianka, a także wysokie zwycięstwo.

Pomorski ZPN – Wielkopolski ZPN 1:0

Już od początku pierwszego spotkania obserwowaliśmy niezwykle wyrównane jak i ładny dla oka mecz. Bliska strzelenia pierwszej bramki była Julia Przybył, która uderzyła w poprzeczkę. Do przerwy jednak bramek nie ujrzeliśmy. Po wznowieniu gry obie drużyny coraz to bardziej dążyły do strzelenia gola. Przełamanie nadeszło w doliczonym czasie gry do drugiej połowy. Wtedy pięknym strzałem popisała się Nina Abe, dzięki czemu pomorzanki wygrały wynikiem 1:0.

Łódzki ZPN – Śląski ZPN 0:4

Od początkowych fragmentów drugiego pojedynku można było zauważać przewagę drużyny z południowej Polski. Grę śląskich zawodniczek udowodniła w 14. minucie Zofia Dubiel, która wyprowadziła kadrę Śląska na prowadzenie. Świetną sytuację na sam na sam miały zawodniczki z województwa łódzkiego, jednak wtedy dobrze wyblokiwaly to śląskie piłkarki. Niedługo później podopieczne trenera Krzysztofa Klonka strzeliły bramkę na 2:0, a autorką trafienia była Michalina Czakańska. Śląskie zawodniczki w końcówce pierwszej połowy nie wykorzystały również rzutu karnego, a strzelała Alicja Bednarek. Po przerwie piłkarki zdobyły jeszcze dwa gole, dzięki Natalii Kawulce oraz Kindze Niesłańczyk reprezentacja Śląska wygrała ostatecznie 4:0. Spotkanie zdetronizowały zawodniczki z województwa śląskiego i pokazały kawał dobrego futbolu.

Mazowiecki ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 4:1

Przez pierwsze ponad 10 minut obserwowaliśmy wiele ciekawych akcji bramkowych, jednak przełamanie nadeszło w 13. minucie. Bramkę na 1:0 zdobyła uderzeniem lewą nogą Oliwia Związek. Podczas kolejnych minut raczej do drużyna z Mazowsza przeważała i miała większe posiadanie futbolówki. Chwilę później Związek zaliczyła drugie fantastyczne trafienie dając już dwubramkowe prowadzenie piłkarkom z centralnej Polski. Mimo wielu okazji do przerwy więcej goli już nie ujrzeliśmy. Już na samym początku drugiej części gry zawodniczki z województwa kujawsko-pomorskiego doprowadziły do bramki kontaktowej. Świetnym uderzeniem popisała się Oliwia Jendrasiak. Następne gole to już tylko zdobycze bramkowe dla drużyny z Mazowsza. Na 3:1 podwyższyła Maja Kałun, natomiast kropkę nad “i” postawiła Maja Zielińska, strzelając gola na 4:1.

Podkarpacki ZPN – Dolnośląski ZPN 2:3

Dość szybko bo już w 11. minucie Marta Rozwadowska wyprowadziła województwo dolnośląskie na prowadzenie. Trzy minuty później ponownie Rozwadowska trafiła do siatki, zdobywając tym samym dublet. Niespodziewanie kilka minut później drużyna z Podkarpacia złapała kontakt, dzięki Gabrielii Kusior. Do przerwy jednak więcej goli już nie było. Po wznowieniu ze środka boiska zaraz niedługo drużyna Dolnego Śląska miała rzut karny, jednak nie został on zbyt dobrze wykonany i ostatecznie wylądował obok bramki, a strzał oddawała Katarzyna Musiałowska. Podkarpacie coraz to bardziej dążyło do wyrównania, a do niesamowitej sytuacji doszło w doliczonym czasie gry, wtedy  Nikola Bogusz dała remis drużynie z Południa. Radość nie trwała długo bo już w 60+5. minucie zawodniczki z Dolnego Śląska doprowadziły do wygranej. Bezpośrednio z rzutu rożnego na 3:2 trafiła Krystyna Flis.