Orlen 1 liga: 600 km radości z Wodzisławia Śl. do Gdyni!

W spotkaniu zamykającym rundę jesienną Orlen 1 ligi w Wodzisławiu Śląskim SWD przegrał z Energą Checz Marcus Gdynia 0:5.

Zespół SWD Wodzisław Śląski po dotychczas rozegranych dziesięciu kolejkach ligowych pozostaje bez zdobytego punktu, z zaledwie sześcioma strzelonymi bramkami. Dzisiaj nadarza się więc ostatnia okazja w tej rundzie, aby ten rezultat poprawić. Zadanie będzie jednak bardzo trudne, ponieważ piłkarki Energi Checz Marcus Gdynia plasują się w tabeli znacznie wyżej, aktualnie zajmują czwartą lokatę i wygrywając dzisiejszy pojedynek mogą przesunąć się w zestawieniu jeszcze wyżej.

Po pierwszej połowie spotkania w Wodzisławiu Śląskim nic nie wskazywało na to, że drużyna SWD przełamie fatalną passę w spotkaniu kończącym rundę jesienną. Po trafieniach Przytuły i Furmaniak z rzutu karnego do szatni z dwubramkowym prowadzeniem zszedł zespół Energi Checz Marcus Gdynia.

Po przerwie obraz gry w dalszym ciągu nie zmieniał się, a na dowód tego trzecią bramkę dla ekipy z Gdyni zdobyła Nina Abe. Swoją bezapelacyjną wyższość piłkarską zawodniczki Energi Checz Marcus potwierdzały zdobywając kolejne bramki. Zespół SWD z pewnością będzie miał nad czym pracować w przerwie zimowej, sytuacja drużyny jest bardzo trudna, jednak odpowiednie przygotowanie się do rundy wiosennej może zagwarantować końcowy sukces. Ekipa z Gdyni pokonała około 600 km na trasie do Wodzisławia Śląskiego, dzisiejszą postawą udowodniła, że te kilometry nie zrobiły na nich większego wrażenia. Wysoko wygrywając na zakończenie rundy jesiennej, zespół z Pomorza dał wyraźny sygnał, że na wiosnę będzie realnie walczył o prawo awansu do Orlen Ekstraligi. W drodze powrotnej do Gdyni piłkarki Energi mają powody do radości!