
Orlen 1 Liga: Ważne zwycięstwo Medyka
Na zakończenie rundy jesiennej w Orlen 1 lidze Medyk Konin wygrał na wyjeździe z KKP Bydgoszcz. Bohaterką spotkania została strzelczyni dwóch goli dla Medyka Konin Maria Sanchez.
Po 10. seriach gier te dwa zespoły znajdowały się na zupełnie dwóch różnych biegunach tabeli: gospodynie z Bydgoszczy zajmowały lokatę w strefie spadkowej, natomiast Medyk był na trzecim miejscu.
W 33. minucie meczu Maria Sanchez otworzyła wynik meczu. Taki stykowy rezultat utrzymywał się przez większość spotkania – dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do siatki po raz drugi trafiła Sanchez.
Medyk Konin wciąż utrzymuje trzecią lokatę i zaledwie trzypunktową stratę do miejsca premiowanego awansem do Ekstraligi.
Orlen 1 liga – 11. kolejka
ROBS GROUP KKP Bydgoszcz – Medyk Konin 0:2 (0:1)
Sanchez 33′, 88′
KKP (skład wyjściowy): Rabinek – Wosik, Arbszajtis, Wiśniewska, Lewandowska, Kubiak, Szews, Formella (C), Rachuba, Szumska, Podsiadło
Trener: Adrian Mrela
Medyk (skład wyjściowy): Kowalik – Konieczna, Krupa, Oshobukola, Włodarek, Bieszczad,Sikora, Campillo, Budzińska, Jaśniak (C), Sanchez
Trener: Łukasz Wojtala
Sędzia główna: Kinga Damps
Sędzie asystentki: Anna Masztalerz, Klaudia Płusa
Polecamy
-
Liga Mistrzyń09.12.25Polski zespół sędziowski poprowadzi mecz Chelsea – AS Roma
Milena Romanowska
-
CLJ U-1609.12.25Malwina Thamm na testach w Leverkusen!
Leszek_Z
-
Futsal09.12.25Futsal MŚ: Canarinhas mistrzyniami świata!
Leszek_Z
-
Newsy09.12.25Adriana Achcińska z bramką we Frauen – Bundeslidze
Milena Romanowska



Legia Ladies
Ślęza Wrocław
KKPK Medyk Konin
Polonia Środa Wielkopolska
Resovia Rzeszów
UKS 3 Fakro Jelna
Juna-Trans Stare Oborzyska
Unia Lublin
HydroTruck Radom
Kobiecy KP Bydgoszcz
KKP Warszawa