Orlen Ekstraliga: Bardzo ważne trzy punkty zostają w Sosnowcu!

W poprzedniej kolejce Orlen Ekstraligi zarówno KKS Czarni Antrans Sosnowiec, jak i KS Pogoń Dekpol Tczew przegrały swoje mecze. Dzisiaj nadarzyła się więc okazja, aby obie ekipy pokusiły się o komplet punktów, a punkty obu drużynom są bardzo potrzebne, szczególnie sosnowiczankom. Ku uciesze miejscowych kibiców, komplet punktów zostaje w Sosnowcu.

Na początku spotkania, w trzeciej minucie gry Czarne wykonywały rzut rożny, zakończony niecelnym strzałem. Podobna historia powtórzyła się pięć minut później, kiedy po spokojniejszym okresie gry z obu stron, gospodynie rzut rożny zakończyły niecelnym uderzeniem na bramkę Adriany Banaszkiewicz. Sosnowiczanki w dalszym ciągu naciskały, czego efektem były dwie kolejne próby podjęte w 10. minucie gry, pierwsze uderzenie zostało zablokowane, drugie minęło bramkę tczewianek. Miejscowa ekipa była bardzo zdeterminowana od pierwszych minut spotkania, aby jak najszybciej otworzyć wynik spotkania. Uderzenia z 14. oraz 18. minuty nie znalazły jednak drogi do bramki, ale z pewnością te dwadzieścia minut gry mogło napawać optymizmem sympatyków sosnowieckiej drużyny.
Pogoń Tczew pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Oliwię Szperkowską oddała dopiero w 28. minucie gry, strzał niecelny, do odnotowania jedynie w statystykach. Pomiędzy 32. a 34. minutą gry gorąco było w polu karnym dzisiejszych gościń, kiedy za pierwszym razem ze strzałem Czarnych poradziła sobie dobrze Adriana Banaszkiewicz, dwie kolejne próby zostały skutecznie zablokowane przez defensywę z Tczewa. Do końca pierwszej części gry żaden z zespołów nie zdołał otworzyć worka z bramkami i sędzia Michalina Diakow zaprosiła drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Przed rozpoczęciem drugiej części spotkania Anna Szymańska dokonała jednej korektyw składzie, w miejsce Luizy Kozielskiej na murawie pojawiła się Natalia Chudzik. Na pierwszy celny strzał miejscowi kibice musieli poczekać sześć minut po zmianie stron gry, co najważniejsze była to akcja, która dała bezcenne prowadzenie Czarnym. Autorką pierwszego trafienia w dzisiejszym pojedynku była Anna Rędzia. Kolejne dziesięć minut meczu to aktywniejsza gra sosnowiczanek, które dwukrotnie oddawały strzały na bramkę strzeżoną przez Adrianę Banaszkiewicz. W 62. minucie meczu trener Mateusz Sroka dokonał dwóch kolejnych zmian, wprowadzając na plac gry Wiktorię Rybicką i Nadię Czarnecką. Korekty w składzie Pogoni Tczew nie przynosiły jednak oczekiwanych rezultatów. W dalszym ciągu bardziej niebezpieczne były ataki konstruowane przez KKS Czarne Antrans Sosnowiec. W 66. i 70. minucie meczu gospodynie dzisiejszego pojedynku oddały dwa niecelne strzały na bramkę tczewianek. Chwilę później, w 71. minucie dublet ustrzeliła Anna Rędzia, dając swojemu zespołowi bardzo duży komfort w postaci dwubramkowego prowadzenia.
Po drugiej straconej bramce szkoleniowiec Mateusz Sroka desygnował na boisko dwie kolejne zawodniczki: Klaudię Tobiczyk oraz Emilię Sobierajską. Bardzo dobrą zmianę w zespole z Sosnowca dała Amelia Chmura, która pojawiła się na boisku w 76. minucie w miejsce Nikol Kaletki i zaledwie siedem minut po wejściu na murawę podwyższyła prowadzenie swojego zespołu. Bardzo dobra zmiana! Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i sędzia Michalina Diakowa zagwizdała po raz ostatni przy wysokim trzybramkowym zwycięstwie KKS Czarnych Antrans Sosnowiec.

W następnej kolejce Orlen Ekstraligi Czarne Sosnowiec zagrają na wyjeździe z BTS Rekordem Bielsko-Biała, w sobotę, 14 października o godzinie 13:00. KS Pogoń Dekpol Tczew na własnym stadionie podejmie KKP Stomilanki Olsztyn w sobotę, 14 października o godzinie 12:00.