Orlen Ekstraliga: Bezcenne zwycięstwo beniaminka!

Dzisiejszy pojedynek zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli jest niesamowicie istotny dla obu z nich. Przed Rekordem szansa na zmniejszenie dystansu do Pogoni Tczew, która z kolei staje przed okazją wyraźnego odskoczenia od strefy spadkowej.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkania nie przyniosła gola dla żadnej z drużyn. Inicjatywa należała do zawodniczek KS Pogoni Dekpol Tczew, to piłkarki z Pomorza były częściej przy piłce, przeprowadzały więcej ataków na bramkę rywalek, brakowało jednak konkretów w postaci sytuacji strzeleckich. Kolejne minuty spotkania to bardzo podobny obraz gry, czyli optyczna przewaga tczewianek, ale jednak konkretniejsza gra ze strony beniaminka Orlen Ekstraligi. Pomiędzy 31. a 34. minutą spotkania dwukrotnie piłkę do siatki rywalek skierowały Rekordzistki, autorkami trafień dla gospodyń były Daria Długokęcka oraz Julia Gutowska. Kolejne minuty spotkania nie przyniosły bramki kontaktowej dla KS Pogoni Dekpol Tczew, przyniosły za to na zamknięcie pierwszej odsłony spotkania drugie trafienie Julii Gutowskiej. 3:0 do przerwy dla beniaminka Orlen Ekstraligi, wysokie prowadzenie Rekordzistek może być pewnym zaskoczeniem, tczewianki mają nad czym się zastanawiać w szatni.

Po zmianie stron gry obraz spotkania nie zmieniał się, częściej przy piłce w dalszym ciągu utrzymywały się tczewianki, przeprowadzały większą liczbę ataków, brakowało jednak w tym wszystkim skuteczności, precyzji. Dość powiedzieć, że w 77. minucie gry wciąż Pogoń pozostawała bez celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Izabelę Sas. BTS Rekord Bielsko-Biała miał świetny wynik, wysokie, pewne prowadzenie, czas zdecydowania działał na ich korzyść. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry trener bielszczanek Mateusz Żebrowski wykorzystał wszystkie pięć zmian, do dyspozycji Mateusza Sroki pozostawała jeszcze jedna korekta w składzie. Do końca pojedynku prowadzonego przez sędzię Magdalenę Sytą rezultat nie uległ zmianie, 3:0 ustalone w pierwszych czterdziestu pięciu minutach dało bardzo ważne zwycięstwo zespołowi beniaminka Orlen Ektraligi. Dzięki zdobytemu kompletowi punktów Rekord zbliżył się do Pogoni Tczew na dystans zaledwie dwóch punktów. Dla tczewianek runda rewanżowa rozpoczęła się bardzo źle, bilans pierwszych dwóch spotkań to 0 punktów, 1 bramka zdobyta, 8 bramek straconych.

W następnej kolejce Orlen Ekstraligi Rekord Bielsko-Biala uda się na wyjazdowe spotkanie do Łodzi, z kolei Pogoń Dekpol Tczew wybierze się do Krakowa. Dla obu zespołów będzie to spotkanie najwyższej wagi.