Orlen Ekstraliga: Historyczna bramka Stomilanek w Sosnowcu nie przyniosła punktów

Czarni Antrans Sosnowiec pokonały na własnym stadionie Stomilanki Olsztyn 5:1. Bohaterką spotkania w Sosnowcu została strzelczyni dwóch bramek Nikol Kaletka. W Sosnowcu zespół z Olsztyna zdobył swoją pierwszą bramkę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Gospodynie pierwsze zagrożenie pod bramką rywalek stworzyły w czwartej minucie po rzucie wolnym, gdy zakotłowało się pod bramką Olsztynianek, które ostatecznie zażegnały niebezpieczeństwo. W czwartej minucie z lewej strony boiska wzdłuż bramki zagrała jedna z zawodniczek Czarnych, a piłkę w siatce umieściła Patrycja Sarapata. W dziewiątej minucie głową uderzała Sarapata, a uderzenie zawodniczki Czarnych pewnie obroniła Maleah Milner. Stomilanki doprowadził do wyrównania w 15. minucie spotkania gdy podanie od Kamili Osajkowskiego na gola zamieniła  Adrianna Rosiak, która płaskim uderzeniem pokonała Oliwie Szperkowską. Dla Stomilanek jest to pierwsze trafienie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Bliska wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie była Anna Rędzia, której uderzenie głową przeszło minimalnie obok bramki przyjezdnych. Po chwili do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doszła Anastasija Rocane, która uderzyła głową prosto w bramkarkę Stomilanek. Strzału z dystansu próbowała również Nikol Kaletka, która uderzyła wysoko nad bramką. W 28. minucie zakotłował się w polu karnym Stomilanek, jednak ostatecznie podopieczne Dariusza Maleszewskiego zażegnały niebezpieczeństwo, wybijając piłkę poza pole karne. W 37. minucie z rzutu wolnego z okolic osiemnastu metrów uderzała Natalia Chudzik, której uderzenie obroniła Milner. W końcówce pierwszej połowy Stomilanki zagroziły bramce rywalek po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i niecelnym uderzeniem Gabrieli Kędzi.

Drugą połowę odważniej rozpoczął zespół beniaminka, który próbował zaatakować i już w pierwszej minucie miał rzut wolny, po którym niecelnie uderzała jedna z zawodniczek przyjezdnych. W 53. minucie zespołową akcję zespołu z Olsztyna uderzeniem zza pola karnego wykończyła Alicja Sokołowska, której strzał obroniła Oliwia Szperkowska. W 58. minucie indywidualną akcją popisała się Nikol Kaletka, która uderzeniem z ostrego konta pokonała bramkarkę rywalek. Na uderzenie z ponad 30 metrów zdecydowała się jedna z zawodniczek gospodyń, a piłkę nad bramkę przeniosła Milner. Chwile później Olsztynianki od straty bramki uratowała poprzeczka. W 76. minucie kontratak gospodyń zakończył się trafieniem Nikol Kaletki, która wykorzystała zagranie Luziy Kozielskiej i z najbliższej odległości umieściła piłkę w bramce. Czwartą bramkę dla gospodyń zdobyła uderzeniem z dystansu Karlina Miksone. W doliczonym czasie gry wynik ustaliła uderzeniem głową Anastasija Rocane.