fbpx

Orlen Ekstraliga: Niepewna przyszłość szkoleniowca Stomilanek

Posada szkoleniowca zespołu beniaminka Orlen Ekstraligi, KKP Stomilanek Olsztyn, jest zagrożona po decyzji podjętej na szczeblu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

O zespole Stomilanek niedawno zrobiło się całkiem głośno, niestety z przyczyn pozasportowych, za sprawą oświadczenia opublikowanego przez byłą piłkarkę olsztyńskiego klubu Martę Vidal, a podpisanego także przez trzy inne byłe zawodniczki: Maleah Milner, Franciele Cupertino i Marię Contreras. Zawodniczki zarzuciły w nim trenerowi i prezesowi zespołu, Dariuszowi Maleszewskiemu złe traktowanie, poniżanie, upokarzanie, dyskryminację oraz niewypłacalność. Zarząd klubu niedługo po tym opublikował oświadczenie, w którym odpiera stawiane przez piłkarki zarzuty, twierdząc, że są to najzwyklejsze pomówienia, za szerzenie których pociągnie zawodniczki do odpowiedzialności karnej.

Dodatkowego smaczku sprawie dodaje artykuł opisany przez sport.pl, w którym możemy przeczytać między innymi zlizywaniu bitej śmietany z kolana trenera. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

W tej sprawie cały czas toczy się postępowanie wyjaśniające prowadzone przez Komisję Dyscyplinarną PZPN, na orzeczenie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Niezależnie od tego Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu Dariusza Maleszewskiego ze składu Komisji Piłkarstwa Kobiecego. Od decyzji tej szkoleniowcowi i prezesowi klubu przysługuje odwołanie. Ewentualne dalsze kroki w sprawie podjęte zostaną po wydaniu orzeczenia przez Komisję Dyscyplinarną PZPN. WMZPN odniósł się do sprawy w tych słowach:


Głos w sprawie zabrał również sam prezes PZPN, Cezary Kulesza, który na swoim profilu w serwisie społecznościowym X zamieścił następujący wpis:

Piłkarki beniaminka Orlen Ekstraligi aktualnie zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem czterech punktów na koncie i dotkliwą porażką na inaugurację rundy wiosennej (0:3 ze Śląskiem Wrocław). W najbliższej kolejce Stomilanki zmierzą się na wyjeździe z aktualnymi mistrzyniami Polski, GKS-em Katowice. Spotkanie rozegrane zostanie w samo południe, w sobotę 9 marca.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Comments (1)

  1. A co na to zawodniczki : Kasia K. i Ala S. które mówiły że te zarzuty są nieprawdziwe? Pożyjemy zobaczymy

Leave a Reply