Orlen Ekstraliga: Ogromna niespodzianka we Wrocławiu!

Śląsk Wrocław zremisował bezbramkowo w pierwszym spotkaniu Orlen Ekstraligi ze Stomilankami Olsztyn, które zadebiutowały na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Pierwsze minuty były wyrównane, a groźną akcję jako pierwsze stworzyły zawodniczki z Olsztyna, kiedy to strzał Marty Vidal został zablokowany. W 25. minucie przed polem karnym faulowana była Kałużna, a z rzutu wolnego uderzyła jedna z zawodniczek beniaminka, piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Annę Bocian. W odpowiedzi Gabriela Lewicka po indywidualnej akcji uderzyła i od straty bramki Stomilanki uchroniła poprzeczka. Aktywna w meczu Aleksandra Drąg przedarła się prawą stroną boiska i próbowała z ostrego kąta zaskoczyć Annę Bocian, jej próba okazała się jednak nieskuteczna. W 42. minucie Marcelina Buś dośrodkowała w pole karne, a tam z problemami piłkę za pole karne wybiła obrończyni gości. W doliczonym czasie gry Martyna Buś uderzyła z dystansu, jednak strzał nie sprawił problemów Milner.

Gospodynie od pierwszych minut przejęły inicjatywę, jednak nie potrafiły zagrozić bramce rywalek, które nastawiły się na grę z kontrataku. W 53. minucie na strzał z dystansu zdecydowała się Marcelina Buś, a strzał pewnie wyłapała bramkarka Stomilanek. Po chwili Adamek przechwyciła piłkę przed polem karnym i uderzyła bez zastanowienia obok bramki. W 59. minucie Kałużna przejęła piłkę blisko pola karnego Śląska, zagrała wzdłuż bramki, a tam w polu karnym upadła zawodniczka Stomilanek, która domagała się rzutu karnego. W 63. minucie Karolina Iwaśko z lewej strony zeszła do środka i uderzyła po ziemi, a Milner z problemami poradziła sobie z uderzeniem zawodniczki Śląska. Chwilę później z dystansu nad bramką uderzała Aleksandra Żurek. W 77. minucie powinno być 1:0 dla Śląska Wrocław. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego strzał głową jednej z zawodniczek Śląska zatrzymał się na poprzeczce, a próby dobitek zatrzymywane były przez piłkarki z Olsztyna. W 79. minucie z rzutu wolnego uderzała Martyna Buś i strzał przeleciał nad poprzeczką bramki rywalek. Wrocławianki przeważały i nie potrafiły udokumentować przewagi zdobyciem gola, a od 87. minuty gry w osłabieniu po czerwonej kartce Joanny Węcławek. W końcówce Stomilanki zaatakowały, jednak nie potrafiły zdobyć zwycięskiego gola i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.