Orlen Ekstraliga: Pogoń wciąż niepokonana!

W sobotnie południe na Polsat Plus Arenie odbył się hit 13. kolejki Orlen Ekstraligi, gdzie AP Orlen Gdańsk podejmował Pogoń Szczecin. Duma Pomorza wygrała to spotkanie 2:1, a trafienie na wagę zwycięstwa padła w doliczonym czasie gry.

Przyjezdne stanęły przed szansą na otworzenie wyniku już w pierwszej minucie spotkania. Emilia Zdunek posłała bardzo dobre podanie z rzutu wolnego w pole karne, gdzie odnalazła się Weronika Szymaszek, jednak w tej sytuacji golkiperka AP wykazała się w tej sytuacji popisała się świetną interwencją. W 8. minucie nie zdołała uchronić swojego zespołu przed utratą bramki, a na listę strzelczyń wpisała się Emilia Zdunek. Z upływem minut widowisko było coraz bardziej wyrównane.

W 19. minucie Gdańszczanki stworzyły sobie pierwszą klarowną sytuację. Clarissa Kirsch – Downs przymierzyła z dystansu, jednak piłka minęła się z poprzeczką. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do gospodyń, które zepchnęły liderki Orlen Ekstraligi na swoją połowę. Pomimo obiecujących momentów, nie zdołały wykończyć żadnej z okazji. Granatowo – Bordowe zdołały odpowiedzieć trójkową akcją sfinalizowaną przez Zofię Giętkowską, która uderzyła w poprzeczkę.

Tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu gospodynie miały bardzo dobrą okazję ku wyrównaniu. Kirsch – Downs dograła w pole karne, Kołodziejek oddała strzał, lecz Marianna Litwiniec wybiła futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej. Do przerwy utrzymywał się rezultat 1:0 dla Pogoni Szczecin.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie – Orlen przeważał i szukał okazji do wyrównującego trafienia. W 53. minucie stworzyły sobie ku temu bardzo dobrą okazję – Ewelina Piórkowska posłała długą piłkę do Jagody Szewczuk, jednak ta nie trafiła w bramkę. Zaledwie dwie minuty później drużyna gospodyń trafiła na wagę remisu. Angelika Kołodziejek dograła w pole karne, gdzie odnalazła się Olga Massombo, zdobywając tym samym swoją trzecią bramkę w tym sezonie.

W 66. minucie Pogoń stworzyła sobie bardzo dobrą sytuację strzelecką. Jaylen Crim dograła w ,,szesnastkę” gospodyń, a futbolówka odbiła się od Olgi Massombo i dopadła do niej Zoe Maxwell i oddała bardzo precyzyjny strzał, jednak piłka minimalnie minęła się ze słupkiem.

W ostatnich minutach tempo meczu znacznie spadło. Optyczna przewaga była po stronie liderek Orlen Ekstraligi, które postawiły przysłowiową kropkę nad i w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Kornelia Okoniewska przyjęła futbolówkę, po czym oddała precyzyjny strzał przy bliższym słupku. Chwilę później Anna Adamska zakończyła to spotkanie. Pogoń wygrała 2:1 i umocniła się na fotelu lidera Orlen Ekstraligi. W następnej kolejce podejmie u siebie Śląsk Wrocław, zaś AP zmierzy się na wyjeździe z Medykiem Konin.