Orlen Ekstraliga: Pogoń wciąż w grze o mistrzostwo

W 18. kolejce Orlen Ekstraligi Pogoń Szczecin pokonała u siebie Górnika Łęczna 2:1.

Gospodynie od samego początku narzuciły swój styl gry. Piłkarki Pogoni stworzyły sporo sytuacji bramkowych, jednak miały kłopoty z wykończeniem. Drogę do bramki Sandry Urbańczyk znalazły dopiero w 39. minucie. Emilia Zdunek uderzyła z dystansu, nie dając szans golkiperce Górnika na skuteczną interwencję. Chwilę później do siatki trafiła Natalia Oleszkiewicz, jednak bramka nie została uznana z powodu spalonego.

Początek drugiej połowy należał do wicemistrzyń Polski, które stworzyły kilka niezłych sytuacji strzeleckich. W 58. minucie dopięły swego i doprowadziły do wyrównania za sprawą Weroniki Kłody, która pięknie przymierzyła zza pola karnego.

Pogoń Szczecin przejęła inicjatywę i coraz częściej tworzyły zagrożenie pod pole karnym przyjezdnych. W 80. minucie Kornelia Okoniewska dograła w pole karne, gdzie odnalazła się Zofia Giętkowska, która skierowała futbolówkę do siatki.