fbpx

Orlen Ekstraliga: W Koninie o wyniku zadecydowała jedna bramka

W poprzedniej kolejce KKPK Medyk POLOmarket Konin odniósł niesamowicie ważne zwycięstwo z KS Uniwersytetem Jagiellońskim, z kolei gdańszczanki uległy liderkom ze Szczecina po bramce straconej w ostatnich fragmentach spotkania. Dzisiejszy pojedynek zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Jagiellonek.

Pojedynek w Koninie rozpoczął się od celnego uderzenia z dystansu w wykonaniu jednej z zawodniczek gościń, strzał nie mógł jednak wyrządzić krzywdy debiutującej między słupkami Medyczek Samancie Castanedzie. Kilkadziesiąt sekund później Orlen egzekwował dwa rzuty rożne, żaden z nich nie przyniósł jednak realnego zagrożenia. W 6. minucie gry ponownie niebezpiecznie było pod bramką gospodyń, strzał z okolic dziesiątego metra przed bramką poszybował jednak wysoko nad poprzeczką. Przewaga zespołu przyjezdnych została udokumentowana bramką otwierająca wynik spotkania, a jej autorką była Tatiana Dabney w 8. minucie gry. Skutecznym, silnym strzałem pod poprzeczkę wykończyła bardzo ładną, zespołową akcję wyprowadzoną z własnej połowy boiska. Cztery minuty później ryzykownie do własnej bramkarki zagrywała piłkę jedna z koleżanek z zespołu, Marta Michlewicz, naciskana przez napastniczkę z Konina nie popełniła jednak błędu. Chwilę później niewiele brakowało, a do strzału głową doszłaby napastniczka gospodyń. Kolejne minuty meczu to zdecydowanie bardziej wyrównana gra, koninianki wyraźnie się ożywiły po straconej bramce i dążyły do jak najszybszego wyrównania wyniku pojedynku. Pomiędzy 24. a 30. minutą spotkania gdańszczanki wykonywały kilka rzutów rożnych, żadne z dośrodkowań nie znalazło jednak adresatki w osobie koleżanki z zespołu. W 35. minucie pojedynku bardzo ładną akcję indywidualną przeprowadziła Clarissa Kirsch-Downs, po ładnym dryblingu dograła piłkę w pole karne, na posterunku była jednak Samantha Castaneda. Cztery minuty później Medyczki miały okazję na doprowadzenie do wyrównania po stałym fragmencie gry, wykonany rzut rożny nie przyniósł jednak upragnionego wyrównania. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej części spotkania blisko podwyższenia prowadzenia były gdańszczanki. Defensorki Medyka zdołały jedynak wyjaśnić sytuację w zamieszaniu we własnym polu karnym. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie i sędzia Sylwia Biernat zaprosiła oba zespoły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu AP Orlenu Gdańsk.

Po zmianie stron gry zawodniczki zarówno Michała Sypuły, jak i Tomasza Borkowskiego wybiegły na boisko w swoich wyjściowych zestawieniach. Pierwszą dobrą sytuację pod bramką rywalek stworzył Monika Mierzejewska, świetnie jednak w defensywie spisały się gdańszczanki. W 52. minucie spotkania dobrą akcję wykreowały ponownie gospodynie, z dobrej strony pokazała się Oliwia Jaśniak, skutecznie interweniowała jednak zawodniczka Orlenu, Jagoda Szewczuk. W 56. minucie gry rzut wolny ze środkowej strefy boiska wykonywała Julia Formela, dośrodkowanie gdańszczanki było jednak nieprecyzyjne i z łatwością niebezpieczeństwo zażegnały zawodniczki z Konina. Dwie minuty później dogranie piłki do Aleksandry Bieryło zostało zablokowane i Medyczki miały rzut rożny, tym razem bez zagrożenia dla Samanthy Castanedy. W 64. minucie spotkania w środkowej strefie boiska dynamicznie z piłką przedzierały się Medyczki, przy próbie powstrzymania ataku rywalki, faulowała Olga Massombo. Dogrania piłki w pole karne w wykonaniu Eleny Aristodemou było jednak niedokładne i nie przyniosło oczekiwanego efektu. Wraz z upływem czasu na boisku robiło się coraz więcej miejsca, co stwarzało szansę dla Medyczek i pozwalało mieć nadzieję na odwrócenie losów pojedynku.
W 78. minucie gry wspaniałą szansę na doprowadzenie do wyrównania miała drużyna KKPK Medyka POLOmarket Konin! Idealnie dośrodkowana piłka w pole karne trafiła na głowę Julii Chudy, zawodniczka niedawno wprowadzona do gry powinna zdecydowania zachować się lepiej w tej sytuacji i przynajmniej posłać piłkę w światło bramki. W 86. minucie gry przed wyśmienitą okazją na rozstrzygnięcie losów tego pojedynku stanęła Angelika Kołodziejek, stanęła “oko w oko” z Samanthą Castanedą. Rewelacyjną interwencją popisała się nowo pozyskana bramkarka Medyczek! Wiele wskazuje na to, że ten transfer to będzie prawdziwy “strzał w dziesiątkę”, Castaneda notuje świetny debiut. Gdańszczanki nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa i po bramce z ósmej minuty spotkania autorstwa Tatiany Dabney wywożą z Konina komplet punktów.

W 15. kolejce Orlen Ekstraligi Medyczki udadzą się w delegację do Wrocławia, z kolei gdańszczanki na własnym stadionie podejmą inny zespół z Pomorza – KS Pogoń Dekpol Tczew.

Orlen Ekstraliga, 14. kolejka
KKPK Medyk POLOmarket Konin – AP Orlen Gdańsk 0:1 (0:1)

Dabney 8′

Medyk: Samantha Castaneda – Aleksandra Sikora, Eva Maria-Niit (81′ Zuzanna Kogutek), Natasza Krupa, Stella Oshobukola, Klaudia Urna, Elena Aristodemou, Monika Mierzejewska (78′ Patrycja Ziemba), Grigoria Pouliou, Oliwia Jaśniak, Aleksandra Bieryło (66′ Julia Chudy)

Orlen: Marta Michlewicz – Ewelina Piórkowska, Olga Sirant, Kimberly Sanford, Weronika Tarnawska, Clarissa Kirsch-Downs, Julia Formela, Jagoda Szewczuk, Olga Massombo, Angelika Kołodziejek (90’+2′ Klaudia Dymińska), Tatiana Dabney (69′ Georgina Aoyem)

Sędzia: Sylwia Biernat
Sędzia asystentki: Katarzyna Liro i Marta Bodzioch
Sędzia techniczna: Magdalena Syta

Orlen Ekstraliga 2023/2024

PozycjaKlubMeczeWRPB+B-RBPts
11612223613+2338
21611234314+2935
3169343816+2230
4168443218+1428
5168263426+826
6158252116+526
7167272523+223
8166282444-2020
9154291723-614
10163582032-1214
111631121443-2910
12162113945-367

Other Articles

I ligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply