Orlen Ekstraliga: wysokie zwycięstwo Pogoni

W ostatnim meczu 17. kolejki Orlen Ekstraligi Pogoń Szczecin wygrała 4:0 ze Stomilankami Olsztyn. Dubletami popisały się Emilia Zdunek i Kornelia Okoniewska.

Duma Pomorza wyszła na prowadzenie już w 3. minucie, kiedy to Emilia Zdunek celnie przymierzyła z rzutu karnego. Obie ekipy stworzyły sobie sytuacje strzeleckie, lecz to Portowianki zdołały podwyższyć rezultat przez końcem pierwszej połowy za sprawą Kornelii Okoniewskiej.

W drugiej połowie Pogoń również zdobyła dwie bramki, a kolejne trafienia do swojego dorobku dopisały Emilia Zdunek oraz Kornelia Okoniewska.

Pogoń zajmuje drugą lokatę w tabeli z dorobkiem 38 oczek, a Stomilanki wciąż zamykają ligową stawkę z siedmioma punktami na koncie