Orlen Ekstraliga: zwycięstwo Górnika na początek 19. kolejki

W meczu inaugurującym 19. kolejkę Orlen Ekstraligi Górnik Łęczna wygrał u siebie 2:0 z Medykiem POLOmarket Konin.

Gra toczyła się pod dyktando Górniczek, które stworzyły sobie wiele okazji bramkowych. W 29. minucie wyszły na prowadzenie za sprawą Jagody Cyraniak, która pięknie przymierzyła z dystansu.

Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych, które usiłowały doprowadzić do wyrównania. Najgroźniejsza sytuacja nadarzyła się w 58. minucie, kiedy to golkiperka Górnika wyszła z bramki, a Oliwia Jaśniak oddała strzał, jednak Marcjanna Zawadzka wybiła futbolówkę zmierzającą do siatki. W 74. minucie Górnik podwyższył prowadzenie. Dorota Hałatek dośrodkowała w pole karne, gdzie odnalazła się Marcjanna Zawadzka. Po stronie ekipy z Lubelszczyzny warto odnotować powrót Inez Sikory na boisko. Dla 18-latki jest to pierwszy występ w tym sezonie po zerwaniu więzadeł krzyżowych.

W ostatnim kwadransie Górniczki próbowały podwyższyć prowadzenie, jednak pomimo kilka niezłych sytuacji rezultat nie uległ już zmianie.

Górnik zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem 27 punktów, zaś Medyk wciąż okupuje strefę spadkową.