Orlen I Liga: Autsajder z pierwszymi punktami w sezonie!

Ogromną niespodziankę sprawił Legionistki Warszawa, które pokonały walczącą o awans do Orlen Ekstraligi Skrę Częstochowa 3:1.

Zespół prowadzony przez Macieja Anglarta objął prowadzenie w piętnastej minucie spotkania za sprawą Amelii Przybylskiej, która uderzeniem z pola karnego wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Przyjezdne doprowadziły do wyrównania w 29. minucie, gdy błąd w obronie jednej z zawodniczek Legii wykorzystała Oliwia Frontczak i z bliskiej odległości pokonała bramkarkę rywalek. Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Martyny Sobczyńskiej, która otrzymała podanie z prawej strony boiska i uderzeniem z bliskiej odległości wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Sobczyńska w 64. minucie ustaliła wynik spotkania uderzeniem z pięciu metrów.

Dla zespołu z Warszawy były to pierwsze punkty w sezonie!