Orlen I liga: Częstochowianki wykorzystały atut własnego boiska

Po zeszłotygodniowych porażkach obie drużyny z pewnością wybiegły na dzisiejszy pojedynek bardzo zmotywowane, aby zatrzeć złe wrażenie i dzisiaj zgarnąć komplet punktów. Częstochowianki stanęły przed szansą wyprzedzenia w tabeli Lecha Poznań UAM, czy wykorzystały atut własnego boiska?

Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia miały zawodniczki z Częstochowy, które sędzia Agnieszka Olesiak zaprosiła do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu. Wynik spotkania otworzyła w 16. minucie Weronika Szmatuła bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Prowadzenie tuż przed gwizdkiem na przerwę podwyższyła Maja Ozieriańska, wbijając piłkę do bramki z najbliższej odległości. To częstochowianka najlepiej odnalazła się w podbramkowym zamieszaniu, dając tym samym poznaniankom wiele tematów do przemyśleń w szatni.
Po zmianie stron gry żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać stwarzanych sytuacji, do ostatniego gwizdka sędzi Agnieszki Olesiak utrzymał się zatem wynik ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Skra Częstochowa zgarnia trzy punkty, wygrywając 2:0, tym samym wyprzedza zespół z Poznania w ligowej stawce.

W spotkaniu ósmej kolejki Skra Częstochowa zagra w spotkaniu wyjazdowym ze Ślęzą Wrocław w niedzielę, 15 października o godzinie 15:30, z kolei Lech Poznań UAM zagra na własnym terenie z Polonią Środa Wielkopolska w sobotę, 14 października o godzinie 12:00.

Orlen I liga – 7. kolejka
Skra Częstochowa – Lech Poznań UAM 2:0 (2:0)
Szmatuła 16′, Ozieriańska 43′

Skra: (skład wyjściowy) Karolina Szulc – Stefania Wodarz, Pola Lulkowska, Maja Ozieriańska, Paulina Czechowska, Weronika Szmatuła, Nikola Młynek, Aleksandra Zielińska, Natalia Liczko, Justyna Matusiak, Federica Dall’ara

Lech: (skład wyjściowy) Anna Laskowska – Zofia Porada, Alicja Piechocka, Zuzanna Sawicka, Dominika Kubka, Maja Kuleczka, Zofia Rosińska, Martyna Łuczak, Paula Fronczak, Matylda Kościelak, Zofia Wojciechowska

Sędzia główna: Agnieszka Olesiak
Sędzie asystentki: Marta Bodzioch i Iwona Kapuścińska

Spotkanie rozpoczęło się z opóźnienie z powodu zbyt późnego przyjazdu gościń na mecz.