Orlen I liga: Grad bramek w meczu kończącym piątą kolejkę!

Śmiało można powiedzieć, że dla obu zespołów był to mecz za sześć punktów. 1 KS Ślęza Wrocław mogła wykorzystać okazję, aby zrównać się ilością zdobytych oczek z gdyniankami, z kolei Energa Checz Marcus Gdynia, zwyciężając w stolicy Dolnego Śląska, mogła odskoczyć swoim rywalkom na sześciopunktowy dystans. Wynik pokazuje jednoznacznie, kto poradził sobie lepiej dzisiejszego wieczoru.

Do spotkania zamykającego piątą kolejkę Orlen I ligi przystąpiły dwa zespoły, które bardzo dobrze rozpoczęły sezon 2023/2024. Ślęza stanęła przed szansą zrównania się ilością zdobytych punktów właśnie z Energą Checz Marcus Gdynia. Zespół z Pomorza jeszcze nie zaznał goryczy porażki i z pewnością z zamiarem przedłużenia tej serii przybył do Wrocławia. Spotkanie zapowiadało się więc bardzo emocjonująco, na papierze wszystko wskazywało na to, że będziemy świadkami bardzo zaciętego pojedynku.

Jak pokazuje wynik spotkania, 6:0, mecz do szczególnie zaciętych nie należał, na boisku istniała tylko jedna drużyna. Gdynianki musiały przełknąć dziś gorzką pigułkę, ale takie mecze po prostu się zdarzają, należy wyciągnąć wnioski i iść dalej do przodu. Ślęza ma z kolei wiele powodów do radości po dzisiejszym spotkaniu.

Worek z bramkami otworzyło samobójcze trafienie jednej z gdynianek w 19. minucie spotkania. Na trzy minuty przed gwizdkiem Sylwii Biernat kończącym pierwszą część spotkania wynik na 2:0 podwyższyła Zuzanna Walczak, było to wymarzony scenariusz na końcówkę tej części gry. Na drugą połowę piłkarki Ślęzy wybiegły więc z dużym spokojem, mając dwubramkową przewagę, mogły sobie pozwolić na spokojną grę i kontrolę wyniku. Nie zamierzały jednak na tym poprzestać i należą im się za to słowa uznania. Zaledwie pięć minut po wznowieniu gry wynik podwyższyła Dominika Woźniak, wykorzystując “jedenastkę”. W 54. minucie spotkania ponownie Zuzanna Walczak wpisała się na listę strzelczyń, popisując się dubletem w dzisiejszym pojedynku. Wynik 4:0 był już okazały, ale jak się okazało, to nie był koniec wrocławskiej kanonady. Piłkarki z Gdyni były bezradne w dzisiejszym pojedynku, w wyniku czego w kolejnych minutach spotkania dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Nikola Góra. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Ślęza wskoczyła na drugie miejsce w tabeli, zrównując się punktami z aktualnie trzecim zespołem, czyli właśnie ekipą Energi Checz Marcus Gdynia.