Orlen I liga: W Wodzisławiu Śląskim wciąż czekają na pierwsze punkty…

Zespoły przystępujące dzisiaj do rywalizacji znajdują się aktualnie na dwóch przeciwległych biegunach. UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna nie przegrała jeszcze żadnego spotkania w bieżącym sezonie Orlen I ligi, z kolei SWD Wodzisław Śląski wciąż musi czekać nie tylko na pierwsze ligowe zwycięstwo, ale i na pierwszy wywalczony punkt.

Wizyta w Małopolsce z pewnością nie będzie mile wspominana przez piłkarki SWD Wodzisław Śląski, dzisiejszy wyjazd nie przyniósł choćby jednego punktu lub zdobytej bramki. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosły piłkarki UKS-u 3 Weronica Staszkówka Jelna, która do jednej bramki zdobytej przed przerwą, dołożyły kolejne dwie w drugich czterdziestu pięciu minutach. Tym samym Trójeczka kontynuuje znakomitą serię spotkań bez porażki, wielkie brawa dla całego zespołu!

W spotkaniu ósmej kolejki Orlen I ligi UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna zmierzy się na wyjeździe z KKP Sportisem Bydgoszcz, w niedziele, 15 paźdzernika o godzinie 12:00. SWD Wodzisław Śląski uda się w delegację do Radomia, by w sobotę, 14 października o godzinie 14:00 zmierzyć się z tamtejszym HydroTruckiem.

Orlen I liga – 7. kolejka
UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – SWD Wodzisław Śląski  3:0 (1:0)

SWD: Kornelia Małyjurek – Mariola Bujalska, Aleksandra Dziemidowicz (80′ Nina Banach-Gębska), Zuzanna Karwowska, Blanka Ocipinska, Jolanta Bujalska, Zuzanna Przeciszewska, Judyta Brzychcy (50′ Michalina Czekańska), Kinga Przeciszewska, Nikola Rajchel (46′ Emilia Witkowicz), Patrycja Czuj

Sędzia główna: Ewa Walczyńska
Sędzie asystentki: Adrianna Szczęsna i Izabela Malinowska

Sędzia Ewa Walczyńska nie dopuściła do rozegrania spotkania na obiekcie w Siennej ze względu na zły stan boiska. Mecz rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem na zastępczym obiekcie w Limanowej.