Orlen I liga: Wysokie zwycięstwo zespołu z Gdyni!

W meczu dziesiątej kolejki Orlen I ligi wysokie zwycięstwo zanotował zespół Energi Checz Marcus Gdynia, pokonując przed własną publicznością UKS 3 Weronicę Staszkówka Jelna. Zwycięstwo gospodyń bardzo okazałe, choć do 70. minuty spotkania niewiele na to wskazywało.

Spotkanie dwóch drużyn plasujących się w ścisłej czołówce ligowej stawki zapowiadało się bardzo ciekawie i z pewnością kibice oglądający dzisiejszy pojedynek nie mogli czuć się zawiedzeni. Przystępując do rywalizacji zespół “Trójeczki” miał dwa punkty przewagi nad gdyniankami, była więc szansa na zwiększenie przewagi do pięciu oczek. Z kolei zespół znad Bałtyku mógł wykorzystać atut własnego boiska i sięgając po zwycięstwo, przeskoczyć w tabeli rywalki o jedno oczko.

Do 70. minuty mecz był bardzo wyrównany i układał się po myśli przyjezdnych, które prowadziły 1:0. Nic nie zapowiadało okazałego zwycięstwa Energi Checz Marcus Gdynia, a jednak tak się stało. Gdynianki były bardzo skuteczne w końcówce spotkania, bezlitośnie wykorzystały indywidualne błędy piłkarek “Trójeczki” i ostatecznie mogły cieszyć się ze zdobycia niesamowicie istotnych trzech punktów. Najdłuższy wyjazd piłkarek UKS-u 3 Weronica Staszkówka Jelna, będzie też najdłuższym powrotem do domu, nieznośnie długim po porażce 1:4.