Orlen Puchar Polski: Mecz bez historii w Radomiu, pewna wygrana TME SMS Łódź

TME SMS Łódź pokonała w meczu finałowym Orlen Pucharu Polski drużynę AP Orlen Gdańsk 5:0, a bramki dla zespołu z Łodzi strzelały Wiktoria Zieniewicz, Dominika Kopińska, Klaudia Jedlińska oraz Gabriela Grzybowska.

Początek spotkania to dominacja zespołu z Łodzi, który prowadził grę i dłużej utrzymywał się przy piłce. Pierwszy celny strzał oddała Skrzypczyk jednak pewnie w bramce spisała się Szperkowska. Trzeci zespół ubiegłego sezonu Orlen Ekstraligi wyszedł na prowadzenie w dwudziestej minucie spotkania gdy uderzeniem z rzutu wolnego piłkę w siatce umieściła Wiktoria Zieniewicz. Odpowiedź drużyny Orlenu mogła być natychmiastowa jednak uderzenie Kołodziejek wybroniła Szperkowska. W 40. minucie Łodzianki podwyższyły prowadzenie za sprawą Dominiki Kopińskiej, która wykorzystała podanie od Klaudii Jedlińskiej. Tuż przed przerwą po raz trzeci piłkę z siatki wyciągać musiała Jessica Ludwiczak, która została pokonana przez Klaudie Jedlińską.

Kilka sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę wynik spotkania podwyższyła Gabriela Grzybowska. Po chwili Dominika Kopińska wywalczyła piłkę przed bramką rywalek i zagrała do Gabrieli Grzybowskiej, która dopełniła formalności i umieściła piłkę w siatce uderzeniem po ziemi.

Więcej bramek już w tym meczu nie padło i to łodzianki w swoim drugim występie w finale Pucharu Polski wzniosły wymarzony puchar