Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy Polska

Osłabienie Śląska Wrocław, następna piłkarka Ekstraligi wypada z gry do końca sezonu

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o zerwaniu więzadeł krzyżowych przez Paulinę Filipczak, gwiazdę SMS-u Łódź. Niestety kontuzji kolana nabawiła się także Joanna Węcławek, obrończyni Śląska Wrocław.

Czwarta obecnie ekipa Ekstraligi poinformowała, że 19-latka odniosła uraz więzadła krzyżowego przedniego, co wymagało przeprowadzenia operacji. Odbyła się ona dzisiaj rano i przed Węcławek teraz długa rehabilitacja, która oznaczać będzie około półroczny rozbrat z piłką.

Sprowadzona latem z GKS-u Katowice defensorka rozpoczęła obecny sezon jako podstawowa piłkarka ekipy Piotra Jagieły. Komplet minut spędzonych na placu gry miała do szóstej kolejki, kiedy to w wyjazdowym pojedynku ze Sportisem KKP Bydgoszcz musiała opuścić plac gry już po 32 minutach. Wykryto wówczas uraz kolana, który nie wymagał jednak poważnego zabiegu. 19-latka w pozostałych meczach rundy jesiennej nie mogła już jednak wystąpić.

Do treningów Węcławek wróciła dopiero tej zimy, lecz nie nacieszyła się długo grą. W jednym ze sparingów ponownie musiała przedwcześnie opuścić boisko, co po szczegółowych badaniach okazało się poważną kontuzją, wymagającą operacji.

 

fot. Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław

Może Cię również zainteresować

SC Sand bez Patrycji Balcerzak przegrywa z 1.FFC Frankfurt

Cichy

Walka w grupie “F” nadal trwa. Poznaliśmy skład Słowacji na mecz z Islandią

Sebastian Godyla

EL.MMP U-16 w futsalu: Poznaliśmy podział na grupy

Klaudia

Skomentuj