Para piłkarek ze Śląska Wrocław dała zwycięstwo reprezentacji!

Skuteczna para piłkarek ze Śląska Wrocław dała pewną wygraną w towarzyskich spotkaniu z reprezentacją Słowacji. Polki nie pozostawiły złudzeń i pewnie wygrały 2:0

Od samego początku starcia dwóch ze sobą graniczących ekip można było zauważyć dużą przewagę w kontrolowaniu gry naszych reprezentantek, choć Słowaczki nie były bez sytuacji. Pierwsza połowa obfitowała w wiele korzystnych sytuacji dla obu ekip, lecz żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki w pierwszej części spotkania, świetnie dysponowane były bramkarki obu ekip.

Dopiero w drugiej połowie Polki skutecznie zaczęły umieszczać piłkę w siatce. Pierwsze trafienie miało miejsce za sprawą Marceliny Buś, która pięknym strzałem zza pola karnego wyprowadziła zespół Katarzyny Barlewicz na prowadzenie. Spotkanie to miało charakter mocno testowy, selekcjoner naszej kadry skorzystała z każdej zgłoszonej zawodniczki na ten mecz, występ zaliczyła również rezerwowa bramkarka naszej kadry – Oliwia Macała. Na drugą bramkę osoby śledzące ten mecz nie musiały długo czekać, w 53 minucie rzut karny pewnie wykorzystała kapitan – Aleksandra Dudziak. Do końca meczu bramek kibice już nie zobaczyli choć, akcji nie brakowało ale skutecznie interweniowały bramkarki obu reprezentacji.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski do lat 19 przygotowuje się do pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy, zespół naszej kadry podejmie w październiku: Włochy, Azerbejdżan i Norwegię. Spotkanie miało na celu pokazać wstępną kadrę, która właśnie w październiku rozegra pierwsze mecze eliminacyjne. Poprosiliśmy o wypowiedź Katję Skupień.

Katja Skupień, KS SWD Wodzisław Śląski

– Ze względu na rozpoczęcie gry w nowym systemie pojawiło się wiele nowych założeń do realizowania. Wykonałyśmy dużą pracę zarówno praktyczną jak i teoretyczną w kierunku kształcenia naszej gry w tym systemie i przygotowane pięcioma treningami podeszłyśmy do meczu ze Słowacją. W dużej mierze przełożyłyśmy to co wcześniej trenowałyśmy na dzisiejszy mecz, ale na pewno jeszcze dużo pracy przed nami.

Mecz towarzyski
Słowacja U19  – Polska U19 0:2 (0:0)
50′ Marcelina Buś, 53′ Dudziak (rzut karny)

Słowacja: Stachová (80′ Maťková) – Lukáčová (80′ Halásová), Bayerová (62′ Mazúchová), Krišiaková, Mudráková, Mrocková (80′ Jalakšová), C. Pelikánová, Mak (80′ Kovaliková), Retkesová (62′ Múčková), Morávková (62′ Škerdová), Hrdličková (80′ Žihlavníková)

Polska: Szymczak (62′ Macała) – Gec, Kaczor, Krezyman (46′ Skupień), Kiszkis, Katowicz (46′ Sobal), Dudziak (70′ Kazanowska), Martyna Buś (70′ Preuss), Marcelina Buś, Krzyżanowska (72′ Sieradzka), Ogierman (46′ Kędzia)