Patrycja Balcerzak zadebiutowała w Hiszpanii, nieudany start sezonu Sportingu Huelva

Od porażki nowy sezon hiszpańskiej Primera División rozpoczął Sporting Huelva. Zespół, do którego latem przeniosła się Patrycja Balcerzak uległ na wyjeździe Athleticowi Bilbao 0:3.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie przyjezdnych, podobnie zresztą jak była gwiazda Ekstraligi, Patrícia Hmírová. Ekipa z Andaluzji gola straciła już po 49 sekundach od pierwszego gwizdka. Nie popisała się w tej akcji ściągnięta w letnim oknie transferowym z Turbine Poczdam Zala Meršnik. Słoweńska bramkarka “wypluła” przed siebie strzał Mariany Cerro, dzięki czemu z bliskiej odległości futbolówkę do siatki wpakowała dobijająca Jone Amezaga.

Drużyna z Kraju Basków prowadzenie powiększyła w 37. minucie. Na 2:0 trafiła Peke, a jeszcze przed przerwą gola zanotowała również Ane Azkona. Patrycja Balcerzak na placu gry przebywała do 62. minuty. Zastąpiła ją Amanda Edgren. Patrícia Hmírová natomiast zanotowała występ w pełnym wymiarze czasowym. Po zmianie stron gole nie padły, zatem starcie to zakończyło się rezultatem 3:0 dla ekipy z Bilbao.

Nowy klub Patrycji Balcerzak o pierwsze ligowe punkty powalczy więc 24 września. O godzinie 12 ich rywalkami będzie beniaminek hiszpańskiej ekstraklasy – Alhama CF. Zespół ten rozgrywki rozpoczął od porażki 2:3 z Levante. 1. kolejka kobiecej La Liga się nie odbyła, o czym pisaliśmy niedawno TUTAJ.