Pewne zwycięstwo Wolfsburga z Eintrachtem, Pajor znów na czele klasyfikacji strzelczyń ligi

W hicie 9. kolejki Bundesligi rozgrywanym na Volkswagen Arena liderujący VfL Wolfsburg zwyciężył z trzecim w tabeli Eintrachtem Frankfurt 5:0. W tym spotkaniu hat-tricka skolekcjonowała Jill Roord, a jedną z dwóch pozostałych bramek zdobyła obchodząca dziś 26. urodziny Ewa Pajor.

Gospodynie już w pierwszej minucie miały szansę na objęcie prowadzenia, ale po dośrodkowaniu Svenji Huth w bramkę nie trafiła Alexandra Popp. Wynik otworzyła w 5’ Jill Roord, która po dwójkowym rozegraniu na prawym skrzydle z Leną Lattwein i oddaniu strzału zmieściła piłkę między obrończyniami Eintrachtu. Drużyna gości miała okazję na odpowiedź w 23’, ale po strzale z dystansu Laury Freigang piłka minęła słupek. Bliska podwyższenia prowadzenia w 35’ była Ewa Pajor, która po tym, jak Lynn Wilms została trafiona piłką po interwencji jednej z zawodniczek Eintrachtu Frankfurt, przejęła piłkę i oddała strzał, który jednak zdołała wybronić Stina Johannes. Chwilę później niewiele zabrakło, by bezpośrednim dograniem z rzutu rożnego do wyrównania doprowadziła Verena Hanshaw, ale interwencja Merle Frohms uchroniła Wolfsburg od utraty bramki. Kolejną bramkę widzowie ujrzeli dopiero w 42’, gdy z rzutu wolnego w pole karne piłkę dogrywała Felicitas Rauch. Ewa Pajor nie mając możliwości oddania strzału podbiła głową piłkę wysoko do góry, po którym Jill Roord oddała potężne uderzenie na bramkę i piłka mimo interwencji Stiny Johannes prześlizgnęła się do siatki rywalek. Jeszcze przed przerwą prowadzenie na 3:0 udało się podwyższyć Ewie Pajor, która po dograniu z rzutu rożnego uciekła obronie i strzałem głową umieściła piłkę w bramce.

Po przerwie na listę strzelczyń ponowie próbowała się wpisać Alexandra Popp, ale po dośrodkowaniu Lynn Wilms i oddaniu strzału piłka i tym razem minęła bramkę. Chwilę później do bramki również nie udało się trafić Sveindís Jane Jónsdóttir, która od drugiej połowy pojawiła się na boisku w miejsce polki. Czwarte trafienie dla Wolfsburga i tym samym swoje trzecie w spotkaniu zdobyła w 53’ Jill Roord po dograniu Alexandry Popp. W 61’ po dobrym podaniu Laury Feiersinger w świetnej sytuacji dla Eintrachtu znalazła się Laura Freigang, ale mimo minięcia obrończyni gospodyń nie zdołała pokonać Merle Frohms. Ostatnia bramka padła w 86’ po samobójczym trafieniu obrończyni gości. Dogranie Jule Brand do Tabei Waßmuth przeciąć próbowała Sara Doorsoun-Khajeh, ale jej niefortunna interwencja sprawiła, że piłka po raz kolejny wylądowała w bramce Stiny Johannes.

Ewa Pajor rozegrała jedynie pierwszą połowę, natomiast po stronie Eintrachtu Frankfurt cały mecz rozegrała druga z występujących w tym spotkaniu polek, Tanja Pawollek.

Po 9. kolejkach Ewa Pajor z ośmioma trafieniami znajduje się na 1. miejscu ex aequo z Janiną Minge z Freiburga wśród najskuteczniejszych strzelczyń ligi. Polka na równi z kilkoma innymi zawodniczkami znajduje się również na czele klasyfikacji w ilości zdobytych asyst.