Piasek w trybach niemieckiej maszyny, dalej już nie pojedzie…

Po sensacyjnej porażce z Kolumbią Niemki, aby wywalczyć awans, muszą pokonać Koreanki. To powinno wystarczyć  do awansu. Mało prawdopodobne by Marokanki, potrafiły wygrać co najmniej 11 bramkami. Ale przy remisie Niemiec i minimalna wygrana Maroka da awans drużynie z Afryki. Tak też się stało, sprawdził się najczarniejszy scenariusz dla zespołu Martiny Voss-Tecklenburg.

Takiego otwarcia meczu chyba nikt nie mógł się spodziewać. W 3 minucie Phair Casey weszła w pole karne Niemek przy niemrawej reakcji obrony, oddała strzał, który trafił w słupek. Trzy minuty później Cho Sohyun miała więcej szczęścia, po fatalnym błędzie obrony Niemek, Koreanka wyszła na pozycję “sam na sam” z Merle Frohms i z zimną krwią trafiła do bramki. Cho Sohyun strzelając bramkę Niemkom, została najstarszą Azjatką, która strzeliła gola na Mundialu. Niemki mimo przewagi nie potrafiły sobie stworzyć jakiejś klarownej sytuacji bramkowej. Koreanki za to czekały na swoją szansę na stworzenie szybkiej kontry. W 42 minucie w końcu Niemki trafiają do bramki Kim Jungmi.  Po wrzutce na pole karne Azjatek pięknym strzałem głową popisała Alexandra Popp i piłka znalazła drogę do siatki. Do przerwy mamy remis i Niemki w tym momencie jadą do domu, bo Maroko do przerwy prowadzi z Kolumbią 1:0.
Niemki wiedząc, że sytuacja jest dla nich niekorzystna od początku drugiej, ruszyły z kolejnymi atakami. Koreanki mądrze się broniły. W 56 minucie po wrzuceniu piłki w pole karne w ekwilibrystyczny sposób w powietrzu piętą  Lea Schueller zagrała do Alex Popp, a ta skierowała do bramki. Po sprawdzeniu VARu okazało się, że Popp była na spalonym i bramki nie uznano. Chwile później ponownie Popp szalała pod bramką Koreanek, tym razem jej strzał trafił w poprzeczkę. Niemki mimo przewagi nie miały pomysłu na solidnie broniącą się defensywę Korei. W kolejnych minutach Koreanki potrafiły grać takim pressingiem, że Niemki miały problem z wyjściem z własnej połowy.  Anna-Marie Keighley doliczyła 9 minut. Większą tego czasu minęło na pomocy medycznej dla Koreanek. Dwukrotnie strzelała Sydney Lohmann, jednak je strzały mijały bramkę. Sensacja stała się faktem, Niemki wracają do domu.