Hydrotruck Radom i Pogoń DEKPOL Tczew awansują do Ekstraligi!

W ostatniej kolejce pierwszej ligi nie zabrakło emocji w Ząbkach gdzie Ząbkovia prowadziła do przerwy 2:0 z Hydrotruckiem Radom jednak przyjezdne w drugiej części spotkania odrobiły straty z nawiązką wygrały 4:2 i powrócił do Ekstraligi po czterech latach przerwy.

Gładkie zwycięstwo w Częstochowie nad miejscową Skrą odnotowała Pogoń DEKPOL Tczew, która wygrała 5:1 i przypieczętowała awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Szanse na utrzymanie po pierwszej połowie stracił praktycznie zespół ROW-u Rybnik, który przegrywał z Rolnikiem 1:3 i ostatecznie musiał uznać wyższość rywali przegrywając 3:7 i pożegnał się z pierwszą ligą. Pomimo porażki dzięki stracie punktów przez zespół z Rybnika ligowy byt utrzymał zespół Ząbkovi Ząbki.

SWD Wodzisław Śląski – KKP Stomilanki Olsztyn 2:2 (2:0)