Pierwsze trafienia Martyny Wiankowskiej w Bundeslidze

Martyna Wiankowska zdobyła dwie bramki dla Turbine Poczdam w przegranym przez jej zespół spotkaniu 3.kolejki Frauen Bundesligi przeciwko 1.FC Koln.

Gospodynie na prowadzenie wyszły w ósmej minucie spotkania po trafieniu Sharon Beck dla której było to drugie trafienie ligowe w sezonie. Zespół z Poczdamu odpowiedział kilka sekund później po uderzeniu Martyny Wiankowskiej. Zaledwie trzy minuty później reprezentantka Polski wpisała się po raz drugi na listę strzelczyń wyprowadzając swój zespół na prowadzanie. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania czerwoną kartką ukarana została Fischer, która popełniła faul w polu karnym. Na szczęście dla zespołu Turbine rzutu karnego nie wykorzystała Islacker.

Korzystny rezultat grając w osłabieniu zespół z Poczdamu utrzymać potrafił do 55.minuty gdy bramkę samobójczą zdobyła Wiankowska. W kolejnych minutach gospodynie jeszcze dwukrotnie umieszczały piłkę w siatce i wygrały 4:2.