Pierwszoligowa próba generalna dla Rekordu

Sobotnie przedpołudnie w Bielsku to próba generalna przed rozpoczęciem 1 ligi. Na Startową 13 przyjechała Skra Częstochowa, jednak to Rekord Bielsko-Biała wyszedł z tego meczu zwycięsko, aplikując rywalkom trzy bramki.

Mecz rozpoczął od ataków Rekordu. Po jednej z pierwszych akcji błąd przy wyprowadzaniu piłki popełniła Karolina Szulc. Piłka spadła znalazła się pod nogami Julii Gutowskiej. Oddała ją Mai Szafran, a tej nie pozostało nic innego jak ulokować piłkę w siatce.

W 36. minucie Rekord miał sporą szans podwyższyć wynik. Najpierw Gutowska nie trafiła w piłkę, a sekundę później fenomenalnie strzał obroniła Szulc. Tuż przed przerwą jednak interwencji powtórzyć się nie udało. I mająca piłkę sam na sam z bramką Katarzyna Moskała podwyższyła wynik spotkania.

Padający deszcz na pewno nie ułatwiał gry obu ekipom. Choć ewidentnie łatwiej grało się podopiecznym Mateusza Żebrowskiego. Taki obrót sprawy wykorzystała Hanna Wieczorek w 68. minucie. Po niepewnej interwencji Oliwii Młynek ustaliła wynik spotkania.

W próbie generalnej przed 1. Ligą Rekord pokonuje Skrę 3:0. Za tydzień w meczu na Startowej zagra Resovią Rzeszów, natomiast Skra Częstochowa ligę rozpocznie od spotkania ze Stomilankami Olsztyn w niedzielę o 17.