Pierwszy dzień eliminacji do MMP U-16 w Futsalu Kobiet

Dziś rozegrane zostały pierwsze turnieje eliminacyjne do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 w Futsalu Kobiet. Uczestnictwo w turnieju finałowym zapewniły sobie drużyny: AZS UW Warszawa, SWD Wodzisław Śląski, Beniaminek Krosno Girls oraz SM TEAM Football Wizards.

Termin rozegrania turniejów eliminacyjnych do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 w Futsalu Kobiet został wyznaczony na dni 19-20 grudnia. Spośród 10 grup eliminacyjnych ma zostać wyłonionych 14 uczestników turnieju finałowego, do których dołączą gospodarz turnieju – Wierzbowianka Wierzbno oraz mistrz poprzedniej edycji – UKS Staszkówka Jelna. Awans uzyskują najlepsze zespoły z poszczególnych grup oraz 4 najlepsze drużyny z drugich miejsc. Uczestnictwo w turnieju finałowym zapewniły już sobie: AZS UW Warszawa, SWD Wodzisław Śląski, Beniaminek Krosno Girls i SM TEAM Football Wizards. Na awans z drugich miejsc wciąż mają szanse SMS Łódź oraz Naprzód Sobolów, które czekają na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach, których rozgrywki zaplanowane są na jutro. Na grę w turnieju finałowym nie mają natomiast szans zespoły: BTS Rekord Bielsko-Biała oraz Respekt Myślenice, gdyż w ich grupach brały udział jedynie po 3 drużyny, a ten fakt zgodnie z regulaminem MMP eliminuje je z klasyfikacji najlepszych ekip z drugich lokat.

Poniżej przedstawione zostały wyniki grup, w których eliminacje zostały rozegrane w dniu dzisiejszym:

Grupa 4

Mazowia Grodzisk Mazowiecki – Rekord Brzeziny                              4:0

LUKS Astoria Junior Szczerców – AZS UW Warszawa                        0:0

SMS Łódź                                      – Rekord Brzeziny                              14:0

Mazowia Grodzisk Mazowiecki  – LUKS Astoria Junior Szczerców   0:0

AZS UW Warszawa                      – SMS Łódź                                          2:1

Rekord Brzeziny                            – LUKS Astoria Junior Szczerców   0:5

AZS UW Warszawa                      – Mazowia Grodzisk Mazowiecki     2:1

SMS Łódź                                      – LUKS Astoria Junior Szczerców    7:0

AZS UW Warszawa                      – Rekord Brzeziny                                5:0

SMS Łódź                                      – Mazowia Grodzisk Mazowiecki     6:0

1. AZS UW Warszawa                     10 pkt.  9:2
  2. SMS Łódź                                        9 pkt. 28:2
  3. LUKS Astoria Junior Szczerców  5 pkt. 5:7
  4. Mazowia Grodzisk Mazowiecki   4 pkt. 5:8
  5. Rekord Brzeziny                              0 pkt. 0:28