Pierwszy gol Fischerovej w Damallsvenskan

Beniaminek szwedzkiej Damallsvenskan IFK Kalmar, w którego barwach występuje od lipca tego roku Patrícia Fischerová, odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie, pokonując innego beniaminka, IF Brommapojkarna 3:2. Jedną ze strzelczyń była reprezentantka Słowacji, zdobywając zarazem swój pierwszy gol w szwedzkiej ekstralidze.

Mecz miał dla obu zespołów duże znaczenie: Kalmar z dorobkiem 11 punktów zajmował przed aktualną 22.kolejką 11. miejsce w tabeli – ostatnie gwarantujące utrzymanie; Brommapojkarna z dorobkiem 9 punktów zajmowała miejsce 12., oznaczające konieczność występowania w barażach o utrzymanie. Drużyna gości zaczęła mecz bardzo dobrze i w 68. minucie prowadziła 3:0; Brommapojkarna walczyła ambitnie do końca, zdobywając bramkę na 2:3 w 3.minucie doliczonego czasu gry. Po dzisiejszym zwycięstwie IFK Kalmar ma 5 punktów przewagi nad zespołami zagrożonymi degradacją. Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 kolejki.

Patrícia Fischerová wpisała się na listę strzelczyń jako druga w 33.minucie. Obrończyni reprezentacji Słowacji oraz m.in. Czarnych Sosnowiec, 1.FC Katowice i Zagłębia Lubin przeniosła się do Szwecji latem tego roku po 11 latach gry w Ekstralidze.