Podsumowanie 2. kolejki Ekstraligi Futsalu

W ubiegły weekend odbyła się 2. kolejka Ekstraligi Futsalu. Faworyci nie zawiedli i pewnie pokonali swoich przeciwników.

W Warszawie AZS UW efektownie ograł 5:0 Wierzbowianke Wierzbno. Kibice zgromadzeni na obiekcie ledwo rozsiedli się na trybunach, kiedy to Katarzyna Jeryng otworzyła wynik meczu. Kolejne minuty to przewaga gospodyń spotkania. W pierwszej połowie do siatki trafiła jeszcze Emilia Jarzyna podwyższając wynik na 2:0. W drugiej części meczu na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Kinga Rosłon, Maja Kozłowska oraz Ada Bartosiewicz.

W drugim spotkaniu kolejki Słomniczanka Słomniki pewnie pokonała 6:0 UAM Poznań. Od pierwszych minut widać było, kto będzie rozdawał karty na boisku. Maja Rojek popisała się aż czterema bramkami.

W Bielsko Białej odbyło się najbardziej zacięte spotkanie, gdzie Rekord podejmował AZS UJ Kraków. W 13. minucie spotkania Maria Suwada strzeliła otwierającego gola. Gościom udało się doprowadzić do wyrównania dzięki Aleksandrze Misiury. Zawodniczki Rekordu znów wyszły na prowadzenie w 36. minucie spotkania i nie oddały już zwycięstwa.