Podsumowanie 3. kolejki Ekstraligi futsalu

Za nami 3. kolejka Ekstraligi Futsalu. W tej kolejce najciekawiej zapowiadało się starcie LUKS Rolnik Głogówek z AZS UW Warszawa, które do samego końca trzymało w napięciu. Rekord Bielsko Biała pokonał różnicą trzynastu bramek Wierzbowiankę Wierzbno.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Rolnika Głogówek z AZS UW Warszawa. Mimo że w trakcie spotkania padło aż 8 goli kibice na pierwszą bramkę musieli zaczekać do 11 minuty. Wiktoria Juchno otworzyła wynik spotkania i gospodynie prowadziły 1:0. Piłkarka ta wpisała się na listę strzelczyń łącznie 3 razy, kompletując hat-tricka. Co ciekawe takim samym osiągnięciem popisała się zawodniczka gości Emilia Jarzyna. Los meczu ważył się do ostatnich minut, kiedy to w 38 minucie Ilona Kujawska wyrównała wynik spotkania.

LUKS Rolnik Głogówek – AZS UW Warszawa 4:4 (1:1)
Juchno 11’, 20’, 21’, Kujawska 38’ – Jarzyna 16’, 24’, 28’, Gołębiowska 34’

W kolejnym spotkaniu 3. kolejki Nowy Świt Górzno pokonał 6:1 AZS AWF Warszawa. Wynik meczu otworzyła w 1. minucie spotkania Ogonowska. Kolejne bramki padały już dla gospodyń. Agata Bała odpowiadała za strzelanie bramek i łącznie do siatki trafiła aż czterokrotnie.

KS Nowy Świt Górzno – AZS AWF Warszawa 6:1 (3:1)
Bała 14’, 15’, 35’, 37’, Lewandowska 15’, 25’ – Ogonowska 1’
kartki: Bała – Łoniewska, Ogonowska, Pochroń

Słomniczanka Słomniki po początkowych problemach w pierwszej połowie nie pozostawiła żadnych złudzeń zawodniczkom Wandy Kraków. Piłkarki ze Słomnik schodziły na przerwę z wynikiem 3:3, aby w ostatecznym rozrachunku zwyciężyć 10:4. Kibice zgromadzeni na hali pod żadnym pozorem nie mogli narzekać na ilość sytuacji bramkowych oraz goli.

Słomniczanka Słomniki – Wanda Kraków 10:4 (3:3) Basta 5’, 15’, 25’, 30’, 36’, Gruchacz 11’, 38’, Rojek 22’, Malota 23’, Włodarczyk 29’ – Rusek 2’, Wojdyła 3’, Wacław 4’
kartki: Włodarczyk, Janus – Palkiewicz

Rekord Bielsko-Biała rozbił na wyjeździe 13:0 Wierzbowiankę Wierzbno. Gospodynie tego spotkania najpewniej chciałyby zapomnieć o tym weekendzie. Schodziły bowiem na przerwę z wynikiem 0:9. Zawodniczki z Bielsko Białej w pełni kontrolowały przebieg tego spotkania, raz po raz trafiając do bramki rywalek.

Wierzbowianka Wierzbno – Rekord Bielsko Biała 0:13 (0:9)
– Fal 2’, 12’, 30’, Pietrzyk 2’, Tracz 2’, 21’, Suwada 4’, 17’, 28’, Chóras 5’, Szostak 17’, 18’, 38’,