Kobiecy Futbol
Futsal News. Newsy Transmisje

Podsumowanie fazy grupowej MMP

Podsumowanie pierwszych dwóch dni Młodzieżowych Mistrzostw Polski można by zatytułować na wiele sposobów, m.in. „Ambitny Beniaminek z Krosna gra dalej”, „Ząbkovia i GieKSa jako jedyni z kompletem zwycięstw”, czy „Słaba postawa SWD”, a także komplementując konkretne zawodniczki, można by opisać postawę Zuzanny Witek, Sandry Urbańczyk, czy Magdalena Połrolniczak.

Wracając do wydarzeń z parkietu. W grupie „A” raczej bez niespodzianek. Z pierwszego miejsca awansuje Staszkówka Jelna, przed łódzkim SMSem, dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu. Najciekawiej oglądało się spotkanie Jelnej z Football Wizards gdzie padło dziewięć goli. Do domu udają się wspomniane Football Wizards, a także Ślęza Wrocław, w której można było zauważyć przebłyski indywidualne, ale nie przełożyło się to na sukces drużyny.

W grupie „B” zwyciężyła z kompletem punktów Ząbkovia, natomiast do wyłonienia drugiego miejsca, czekaliśmy do ostatniej minuty szóstego spotkania. Tam Rolnik przegrał z Ząbkovią, czym dał awans Beniaminkowi Krosno, które wcześniej sprawiło niespodziankę ogrywając FSA Kraków 4:1. Dysponujący wąską ławką zespół z Krosna mimo bilansu bramkowego 7-17 awansował dalej. Jutro w ćwierćfinale zagra z UKS Staszkówką Jelna. W tej grupie do domu pojechał Rolnik Głogówek oraz FSA Kraków.

Do sporej niespodzianki doszło w grupie „C”. Stawiany w gronie faworytów wodzisławskie SWD zakończyło rozgrywki grupowe z jednym punktem. Awans uzyskał gospodarz turnieju, Wierzbowianka Wierzbno, oraz AP Marcus Gdynia, który a dramatycznych okolicznościach rozstrzygnął losy meczu z AS Stomil Olsztyn, wygrywając 3:2.

Katowicki GKS nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszy w grupie „D”. Katowiczanki wygrały wszystkie trzy spotkania, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału, a ozdobą ich spotkań była gra Zuzanny Witek. Drugie miejsce w tej grupie i promocję do gry w niedziele uzyskała Pogoń Tczew, wygrywając ostatnie spotkanie z UW Warszawa 6:1. Najsłabsze w tym gronie był uczelniane kluby z Poznania i Warszawy.

Na turnieju zarówno w piątek, jaki sobotę pośród VIPów można było dostrzec Wojciecha Weissa (selekcjonera Reprezentacji Polski), a także opiekunów kadr młodzieżowych, Paulina Kawalec oraz Joanna Kubasiak.

Dało się zauważyć, że kilka nazwisk wpadło do ich kajetów.

W niedziele od godziny 9:00 będziemy śledzić walkę o medale. Zapraszamy na Relację LIVE na naszą stronę www.

Foto: Klaudia Golasz/ www.kobiecyfutbol.pl

Może Cię również zainteresować

MMP – U 18 Podsumowanie drugiego dnia

Klaudia

Kwietniowe mecze reprezentacji odwołane, Polki w najbliższym czasie nie zagrają też w Lidze Mistrzyń

Mariusz

Większość Polek czeka przymusowa pauza, tylko Frauen Bundesliga zwleka z zawieszeniem rozgrywek

Mariusz

Skomentuj